Український фільм потрапив до лонг-листа премії "Оскар" (відео)

Фільм українського режисера Михайла Іллєнка "ТойХтоПройшовКрізьВогонь", який експерти вже назвали першим українським блокбастером, потрапив до лонг-листа номінантів на премію Американської кіноакадемії "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою".

Фільм українського режисера Михайла Іллєнка "ТойХтоПройшовКрізьВогонь", який експерти вже назвали першим українським блокбастером, потрапив до лонг-листа номінантів на премію Американської кіноакадемії "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою". Про це йдеться на офіційному сайті кіноакадемії.

Читайте також: В Україні названий претендент на "Оскар"

Стрічка заснована на реальній історії льотчика радянської армії Івана Даценка, літак якого впав під Львовом. Доля Даценка була невідома, поки у 1967 році радянська делегація на Всесвітній виставці в Монреалі не зустріла представника індіанського племені, який говорив чистою українською мовою.

Михайло Іллєнко, Костянтин Коновалов і Денис Замрій над сценарієм працювали рік. Зйомки картини в цілому зайняли п'ять років. Бюджет стрічки - 16 млн грн.

Читайте також: Іран відмовляється брати участь у премії "Оскар"

Загалом у списку претендентів на "Оскар" в цьому році фігурує 71 робота. Вперше до списку потрапила Кенія, повідомляє прес-служба кіноакадемії. Шорт-лист премії буде оголошений 10 січня 2013 року. Номінантів у всіх 24-х категоріях (у категорії "Фільм іноземною мовою" їх буде п'ять) оголосять 15 січня 2013 р.

Варто зазначити, що в нинішній лонг-лист потрапив фільм російського режисера Карена Шахназарова "Білий тигр", "Військо Мин Бала" казахського кінематографіста Акана Сатаєва, "Якщо все..." вірменки Наталії Беляйскене.

Сама ж 85-я церемонія вручення премії "Оскар" за заслуги в галузі кінематографу за 2012 р. відбудеться 24 лютого 2013 року в Hollywood and Highland Center у Лос-Анджелесі. Фільм Іллєнка від України був висунутий 5 вересня Національний оскарівським комітетом.

Голосування було таємним. Фільм обрано п'ятьма голосами проти трьох із числа присутніх членів Комітету. "Приємно, що від України висувається фільм, повністю створений у нашій країні: з українськими акторами, на базі вітчизняних продакшен і постпродакшен компаній. Ще пару років тому таке було неможливо", - наголосив Дмитро Колесников, член Комітету, віце-президент Асоціації продюсерів України і продюсер компанії "Кінотур", яка робила постпродакшен фільму.

Висування картини на "Оскар" ще не означає, що фільм потрапить у номінацію. Втім, Іллєнко не втрачає надії: "Від такого змагання ніхто не відмовиться, але у нас була перша мрія - дуже хотілося, і ми робили цей фільм за формулою: "Ми. Для нас. Про себе".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся