Український бізнес у 2012 р. поніс 85 млрд грн збитків
Український бізнес задекларував за 2012 рік близько 85 млрд грн збитків. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Найбільші галузі, які сьогодні демонструють збитки - це металургійна, більше 15 млрд грн, паливно-енергетична галузь - більше 13 млрд грн і хімічна галузь - 7 млрд грн. В цілому збитків задекларовано на суму близько 85 млрд грн", - сказав Клименко.
Невтішна ситуація у сфері українського бізнесу примушує уряд замислюватися про методи і шляхи виправлення цієї ситуації. Так, в уряді вирішили визначити перелік пріоритетних галузей економіки, які на 19 років отримають податкові пільги. Їх виявилося чотири: ЖКГ, транспортна інфраструктура, машинобудування і сільське господарство. У опозиції при цьому упевнені, що пріоритети повинен визначати ринок, а не держава.
Читайте також: Україна в рейтингу Doing Business-2013 злетіла на 15 позицій - до 137 місця
Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, визначаючи принципи своєї діяльності на міністерській посаді, підкреслив, що підтримка національного товаровиробника і реалізація політики імпортозаміщення - в числі пріоритетів української економічної політики. Цей напрям припускає виконання низки завдань, спрямованих на підтримку підприємств гірничо-металургійного комплексу, легкої і деревообробної промисловості, агропромислового сектора. Прем'єр Микола Азаров говорить про імпортозаміщення вже не перший рік, проте, як це видно з фінансових показників, поки що це тільки декларації.
Читайте також: Прасолов відзначив шість пріоритетів розвитку економіки на 2013-2014 рр
Нагадаємо, в рейтингу Doing Business-2013, який визначає кращі країни для ведення бізнесу, Україна в порівнянні з минулим роком піднялася 15 пунктів, з 152 місця на 137. Рейтинг прораховують Світовий банк і Міжнародний валютний фонд. Динаміка просування України була обумовлена, в т.ч., поліпшенням позицій держави по критерію "оподаткування" (субрейтинг Paying Taxes) на 18 пунктів (підвищення з 183 місця на 165). Як відзначали автори звіту, процедура оподаткування в Україні була полегшена введенням можливості електронного надання даних і оплати для середніх і крупних підприємств. Якщо раніше в державі налічувалося 135 податкових платежів і зборів для середнього підприємства, на обслуговування якого витрачалося 657 годин в рік, то станом на 1 червня 2012 р. кількість платежів скоротилася до 28, а витрати часу - до 491 години в рік.
Читайте також: Кабмін хоче стимулювати розвиток ЖКГ, транспорту, машинобудування і АПК
У рейтингу Doing Business-2012 Україна втратила сім позицій і перемістилася з 145 на 152 місце.
Міжнародні експерти неодноразово заявляли і продовжують заявляти, що поліпшення бізнес-клімату в Україні є найголовнішим завданням уряду. Про це, зокрема, постійно говорить ЄБРР, на цьому наполягають в ЄС. При цьому ЄБРР готовий інвестувати до України щорічно близько 1 млрд євро, якщо інвестклімат в країні поліпшуватиметься.
Важливою проблемою для розвитку бізнесу також є корупція. Скаржаться учасники ринку на непрозорі рішення чиновників з відомств-регуляторів, без особливої радості вони зустріли останню ініціативу уряду щодо створення фінансової поліції. Проте, міністр доходів і зборів Олександр Клименко заявляє, що Міндоходів скоротило планові перевірки суб'єктів господарювання за наслідками першого кварталу 2013 р. на 24% і далі планує дотримуватися цієї лінії.