Гонконг залишається світовим лідером за вартістю оренди торговельних площ

Четвер 12 липня 2012 18:15
Автор: RBC.UA
Світовим лідером за вартістю оренди торговельних площ залишається Гонконг, що пов'язано з великим потоком туристів і зростаючими доходами населення, що в свою чергу, стимулює попит на торгові площі серед міжнародних fashion-ритейлерів і ритейлерів сегмента люкс. Про це йдеться в дослідженні аналітики міжнародної консалтингової компанією CBRE. Згідно з дослідженням, орендні ставки на торговельні приміщення в Гонконгу становлять 3466 дол. за кв.м/місяць, за ним слід Нью-Йорк з вартістю оренди торгових площ на рівні 2220 тис. дол за кв.м / місяць. В обох містах за перший квартал 2012 р. відзначено значне зростання орендних ставок, відзначають експерти.У п'ятірці лідерів залишаються Сідней (997 дол. за кв.м/місяць), посівши третє місце в рейтингу, Токіо на четвертому (919 дол. за кв.м/місяць). Замикає п'ятірку лідерів Лондон, де в результаті високого попиту на торговельні площі з найкращим місцем розташування в районі West End, річна орендна ставка виросла на 5,6%, до 858 дол. за кв.м/місяць.

Світовим лідером за вартістю оренди торговельних площ залишається Гонконг, що пов'язано з великим потоком туристів і зростаючими доходами населення, що в свою чергу, стимулює попит на торгові площі серед міжнародних fashion-ритейлерів і ритейлерів сегмента люкс. Про це йдеться в дослідженні аналітики міжнародної консалтингової компанією CBRE. Згідно з дослідженням, орендні ставки на торговельні приміщення в Гонконгу становлять 3466 дол. за кв.м/місяць, за ним слід Нью-Йорк з вартістю оренди торгових площ на рівні 2220 тис. дол за кв.м / місяць. В обох містах за перший квартал 2012 р. відзначено значне зростання орендних ставок, відзначають експерти.
У п'ятірці лідерів залишаються Сідней (997 дол. за кв.м/місяць), посівши третє місце в рейтингу, Токіо на четвертому (919 дол. за кв.м/місяць). Замикає п'ятірку лідерів Лондон, де в результаті високого попиту на торговельні площі з найкращим місцем розташування в районі West End, річна орендна ставка виросла на 5,6%, до 858 дол. за кв.м/місяць.

В цілому експерти підкреслюють, що на світовому ринку вартість оренди торгових приміщень у першому кварталі 2012 р. залишилася без істотних змін, піднявшись всього на 0,8%, через стриманого споживчого попиту і обережності ритейлерів на тлі побоювань боргової кризи Єврозони і слабкого економічного зростання. Але, незважаючи на подібні тенденції, попит на самі якісні торговельні площі в багатьох великих містах світу все ж залишається високим, а вакантность - мінімальна на більшості ринків.

В Україну через невизначеність вектора економічного розвитку, плани експансії на 2012 р. більшості ритейлерів досить стримані, і до вибору об'єктів в даний момент відносяться вкрай вибірково. Про це повідомила, директор департаменту стратегічного консалтингу та аналітики міжнародної консалтингової компанією CBRE Марина Крестініна, коментуючи ситуацію на ринку торгової нерухомості України. "Що стосується прайм сегмента - вакантність близька до нуля, тому що інтерес орендарів в основному спрямований на самі якісні об'єкти, але за відсутності амбітних планів розширення мереж, підстав для зростання орендних ставок у сегменті в найближчій перспективі немає", - сказала експерт. CBRE - консалтингова компанія в області нерухомості в світі і входить в список 500 найбільших компаній світу згідно з рейтингом Fortune 500. Компанія має 450 офісів (включаючи афілійовані офіси) в 60 країнах світу і штат співробітників близько 39 000 чоловік. Штаб-квартира компанії знаходиться в Лос-Анджелесі (США). Український офіс СBRE був відкритий в січні 2008 р., в ньому працюють 110 осіб, включаючи персонал на об'єктах нерухомості, переданих компанії в управління та експлуатацію.

Раніше аналітики CBRE прийшли до висновку, що азіатські метрополії залишаються головними світовими бізнес-гаванями. У той же час, згідно з прогнозом експертів, на ринку торговельної нерухомості в 2012 р. очікується стабілізація орендних ставок.

CBRE - консалтинговая компания в области недвижимости в мире и входит в список 500 крупнейших компаний мира согласно рейтингу Fortune 500. Компания имеет 450 офисов (включая аффилированные офисы) в 60 странах мира и штат сотрудников около 39 000 человек. Штаб-квартира компании находится в Лос-Анджелесе (США). Украинский офис СBRE был открыт в январе 2008 г., в нем работают 110 человек, включая персонал на объектах недвижимости, переданных компании в управление и эксплуатацию.

Ранее аналитики CBRE пришли к выводу, что азиатские метрополии остаются главными мировыми бизнес-гаванями

В то же время, согласно прогнозу экспертов, на рынке торговой недвижимости в 2012 г. ожидается стабилизация арендных ставок.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся