ru ua

Українські гімнасти привезли з чемпіонату Європи три медалі

Автор: RBC.UA
На що завершився вчора в Москві чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики збірна України завоювала три медалі. Золото у вправах на кільцях виграв Ігор Радивілов, а на брусах найсильнішим став Олег Степко. У найпрестижнішому виді програми - багатоборстві - бронзову нагороду нашій команді приніс Олег Верняєв.

На що завершився вчора в Москві чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики збірна України завоювала три медалі. Золото у вправах на кільцях виграв Ігор Радивілов, а на брусах найсильнішим став Олег Степко (на фото). У найпрестижнішому виді програми - багатоборстві - бронзову нагороду нашій команді приніс Олег Верняєв. Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Для чоловічої збірної України чемпіонат Європи в Москві з самого початку складався вдало. Навіть у відсутність колишнього лідера команди Миколи Куксенкова, який після Олімпіади-2012 вирішив прийняти російське громадянство, відразу двоє українців претендували на медалі в найпрестижнішому виді програми - багатоборстві.

У багатоборстві Олег Верняєв зайняв у кваліфікації друге місце, а Олег Степко - четверте. У підсумку останній з них значно ускладнив собі завдання через падіння під час опорного стрибка і зайняв з 88,098 балами тільки четверте місце. А Верняев у п'ятницю зумів втрутитися в боротьбу за нагороди. Після третьої зміни снарядів, в якій він виступав на брусах, українець навіть захопив лідерство. Але втриматися на першому місці не зумів, не зовсім переконливо відпрацювавши на коні і перекладині. Набраних 88,398 бала вистачило Олегу Верняєва лише для завоювання бронзи. Чемпіоном Європи став росіянин Давид Белявський, срібло отримав британець Макс Уайтлок.

У суботу нашу країну представляв Ігор Радивілов, який вийшов у фінал на кільцях з третім результатом, поступившись у кваліфікації лише росіянину Денису Аблязін і греку Елефтеріос Петруніасу. У фіналі ні той ні інший суперник не змогли скласти Радивілова конкуренцію. Українець зробив ставку на чистоту виконання і показав не найскладнішу програму (коефіцієнт 6,7). Зате всі елементи були зроблені чітко, а під час виступу наш гімнаст кілька разів зривав оплески і заробив 15,466 бала. Повторити його результат вдалося тільки одному супернику - Саміру Аіт Саїду, програма якого була трохи складніше (6,8) і дозволила французу також набрати 15,466 бала. Обидва спортсмени були нагороджені золотими медалями.

Вчора Ігор Радивілов був серед претендентів на медаль і в його коронному виді програми - опорному стрибку, в якому він виграв бронзу на Олімпіаді-2012 і срібло на чемпіонаті Європи-2012. У кваліфікації українець поступився лише росіянину Денису Аблязін, але втрутитися в боротьбу за медалі у фіналі наш гімнаст не зміг. Під час другого стрибка Радивілов не встояв на ногах і отримав середню оцінку 14,678 бала, яка не дозволила йому піднятися вище п'ятого місця. Олег Верняєв також зірвав один з стрибків і з оцінкою 14,666 виявився шостим. Чемпіоном Європи став Аблязін (15,408).

Не менш очікуваним вчора був і фінал на брусах, де Олег Степко показав у кваліфікації кращий результат, а Олег Верняєв - третій. У підсумку Степко підтвердив статус фаворита і за впевнене виступ отримав 15,766 бала, перехопивши у Давида Білявського (15,533) лідерство. Після українця виступали ще чотири суперника, серед яких найнебезпечнішим здавався срібний медаліст Олімпіади-2012 у багатоборстві Марсель Нгуйєн. Але він взагалі залишився без медалі і з результатом 15,500 посів четверте місце. Нагороду у німецького гімнаста відібрав швейцарець Лукас Фішер, з показником 15,633 завоював срібло. Чемпіоном Європи став Олег Степко, а от Олег Верняєв допустив ряд помилок і з оцінкою 15,333 був тільки п'ятим.

Якщо представники чоловічої збірної України завоювали у Москві дві золоті та одну бронзову медаль, то наша жіноча команда мала не такий переконливий вигляд. У відсутність травмованої найсильнішої багатоборки країни Марії Лівчикова кращою з наших гімнасток в абсолютній першості стала зайняла 17-місце Марія Васильєва (51,322). Золото дісталося росіянці Алім Мустафін (59,032), срібло - румунці Ларисі Андреа Іордаче (58,432), а бронза - ще одній росіянці Анастасії Грішиній (57,932).

Невдало виступили українки й у вчорашніх фіналах. Васильєва двічі падала з колоди і, отримавши всього 9,933 бала, зайняла останнє, восьме місце. На аналогічній позиції завершила вільні вправи і інша наша гімнастка - Христина Санькова, також впала під час приземлення і заробила тільки 12,866 бала. Змагання на колоді виграла Іордаче (15,266), а вільні вправи - росіянка Ксенія Афанасьєва (15,166).