ua en ru

Українські фондові торги закрилися різноспрямовано

Автор: RBC.UA
Торги на українському фондовому ринку завершилися різноспрямованим рухом провідних індексів. За підсумками 26 грудня індекс "Української біржі" UX виріс на 0,34% - до 1465,94 пунктів, індекс ПФТС знизився - на 0,27%, до 555,94 пунктів.

Торги на українському фондовому ринку завершилися різноспрямованим рухом провідних індексів. За підсумками 26 грудня індекс "Української біржі" UX виріс на 0,34% - до 1465,94 пунктів, індекс ПФТС знизився - на 0,27%, до 555,94 пунктів.

У UX виросли котирування "Концерн Стірол" (+1,43%), "Єнакіївського металургійного заводу(+1,35%), "Крюківський вагонобудівний завод" (+1,21%). Подешевшали папери "Стахановського вагонобудівного заводу" (-3,00%). Обсяг торгів на біржі склав 78,531 млн грн. з них на фондовому ринку - 68,468 млн грн, на терміновому ринку - 10,063 млн грн.

На ПФТС найбільше зростання показав "Укрсоцбанк" (+0,82%), падіння - "Мотор Січ" (-1,25%). Обсяг торгів склав 292,132 млн грн, у лідерах торгів - облігації Мінфіну.

"На всіх світових ринках останній тиждень року - традиційно, найспокійніша. Ринкові оглядачі наприкінці грудня зазвичай нагадують своїх читачів, слухачів і глядачів, які з їх прогнози справдилися, і пояснюють, чому не збулися інші - які повинні були збутися, якби не різні непередбачувані обставини. Сьогоднішній день - особливо спокійний, оскільки всі західні ринки закриті. Біржі в Лондоні і в більшості європейських країн не будуть працювати аж до середи", - відзначив головний стратегист "Трійки Діалог" Кріс Уїфер.

"На цьому тижні вийде лише кілька показників, які можуть істотно вплинути на ринкову динаміку: на вівторок запланована публікація звіту про споживчих настроях у США дослідницької групи Conference Board, на четвер - звіту про продажі на ринку житла та індексу PMI Chicago. У Європі гідні уваги будуть тільки дані про роздрібні продажі в Німеччині за листопад (п'ятниця). Як завжди, в останній торговий день року інвестори в спробі хоч якось скрасити ситуацію будуть грати на підвищення, а до кінця сесії ринок чекає традиційна для цього дня волатильність" - вважає Уїфер.

Нагадаємо, торги на фондовому ринку України 23 грудня закрилися незначним зниженням провідних індексів. За підсумками 23 грудня індекс "Української біржі" UX знизився на 0,38% - до 1461,02 пунктів, індекс ПФТС - на 0,42%, до 557,43 пунктів.

Таким чином, за минулий тиждень українські фондові індекси трохи опустилися. Індекс "Української біржі" UX втратив 1,4% в порівнянні з показником на момент закриття торгів 16 грудня. Індекс ПФТС опустився за тиждень на 2,3%.