Українські фондові індекси рухалися різноспрямовано

Індекс ПФТС за підсумками торгів 28 вересня підвищився на 0,17% - до 558,49 пункту. Обсяг торгів склав - 355,812 млн грн. За підсумками 28 вересня лідером торгів стало Міністерство фінансів.

Індекс ПФТС за підсумками торгів 28 вересня підвищився на 0,17% - до 558,49 пункту. Обсяг торгів склав - 355,812 млн грн. За підсумками 28 вересня лідером торгів стало Міністерство фінансів.

Індекс українських акцій (індекс UX) за підсумками торгів 28 вересня на "Українській біржі" знизився на 0,41% - до 1431,14 пункту. На індекс "Української біржі" найбільший вплив зробили акції "Центренерго" (-3,963 п.п.), "Азовсталі" (-2,779 п.п.) і "Алчевського металургійного комбінату" (-1,249 п.п.).

Нагадаємо, що на вчорашніх торгах індекс українських акцій (індекс UX) за підсумками торгів 27 вересня на "Українській біржі" підвищився на 3,52% - до 1437,09 пункту. Індекс ПФТС за підсумками торгів 27 вересня підвищився на 1,19% - до 557,57 пункту.

Фондові торги в Японії 28 вересня завершилися підвищенням індексу Nikkei на 0,07%. Незадовго до закінчення сесії більш потужне зростання індикатора різко сповільнилося на тлі новин з Європи.

Зокрема, японських інвесторів стурбувала ситуація у Франції. Перед закриттям торгів Національне статистичне бюро країни Insee повідомило, що ВВП країни за II квартал 2011 р. не змінився в порівнянні з попереднім кварталом. Незважаючи на те, що результати збіглися з прогнозами більшості аналітиків, оптимізм трейдерів щодо розв'язання боргової кризи в єврозоні злегка зменшився. Проте в цілому настрій інвесторів до завершення сесії залишався позитивним.

Між іншим, фондові торги в США 28 вересня 2011г. відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі оптимізму з приводу дозволу боргових проблем єврозони. Цьому сприяла низка заяв, зроблених сьогодні високопоставленими представниками блоку.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу повідомив, що найвищий виконавчий орган Євросоюзу підготував законопроект, що передбачає введення податку на фінансові транзакції. Податок на фінансові транзакції був запропонований як засіб "справедливого розподілу фінансового навантаження від негативних наслідків глобальної кризи". Це перша спроба упорядкувати всі відповідні збори в рамках однієї всеосяжної системи.

Позитивно інвесторами була сприйнята новина про те, що інспектори від "трійки" міжнародних кредиторів (Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд) відправилися до Греції, аби оцінити прогрес відносно виконання країною взятих на себе зобов'язань. За підсумками поїздки може бути прийняте рішення про виділення Афінам чергового транша кредиту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся