ua en ru

Українські аеропорти будуть передані в концесію, - Колесніков

Автор: RBC.UA
Уряд буде передавати українські аеропорти в концесію. Про це на брифінгу заявив віце-прем'єр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков, передає кореспондент РБК-Україна.

Уряд буде передавати українські аеропорти в концесію. Про це на брифінгу заявив віце-прем'єр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков, передає кореспондент РБК-Україна.

"Так, ми будемо передавати аеропорти в концесію на взаємовигідних умовах між концесіонерами та державою", - зазначив він.
Колесніков підкреслив, що на даний момент є 4-5 компаній, які в змозі забезпечити виконання концесійних угод:

"Це австралійська компанія, компанія з Гонконгу, Сінгпура, Німеччини. У нас обмежене коло компаній", - повідомив він. Колесніков зазначив, питання щодо передачі аеропортів у концесію буде вирішено в липні-серпня 2013 р.

Читайте також: Неефективне управління в результаті передачі "Борисполя" в концесію може призвести до зниження виручки, - експерт

Нагадаємо, що уряд ще у вересні ухвалив постанову "Про внесення змін до Переліку об'єктів права державної власності, які можуть надаватися в концесію", згідно з яким міжнародний аеропорт "Бориспіль" може бути передано в концесію.

В першу чергу мова йде про розширення терміналу D, добудову трансферної зони і термінальної частини з обслуговування внутрішніх рейсів. Така добудова, за попередніми оцінками, передбачає капітальні вкладення в розмірі 1 млрд грн. На думку фахівців Міністерства, концесія дозволить забезпечити необхідний довгостроковий приватний капітал для фінансування розвитку аеропорту, залучити експлуатантів міжнародного рівня і, відповідно, забезпечити створення міжнародного хабу на базі міжнародного аеропорту "Бориспіль".

Передбачається, що концесіонер направить в розвиток об'єкта інфраструктури в найближчі два роки не менше 2,3 млрд грн.
Раніше повідомлялося, що переговори про передачу київського міжнародного аеропорту "Бориспіль" в концесію ведуться з чотирма міжнародними компаніями.

Читайте також: Колесніков констатує відсутність попиту на концесію Донецького та Львівського аеропортів

У цьому році також були відкриті нові міжнародні термінали в аеропортах Львова і Донецька, однак, незважаючи на сучасність будівель, ніхто не висловлює бажання взяти ці аеропорти в концесію. "На жаль, по Львівському та Донецькому аеропорту, ніхто зі світових компаній не хоче їх брати в концесію, так що ця розмова ні про що", - зазначав віце-прем'єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Нагадаємо, що раніше Кабінет міністрів прийняв постанову "Про схвалення концепції державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 р." Передбачається, що реалізація документа дозволить поліпшити технічний рівень аеропортів, забезпечити їх засобами посадки та аеродромним обладнанням, авіаційної наземної технікою, засобами обслуговування пасажирів, багажу та вантажу і т.п.

В програму внесені аеропорти Сімферополя, Севастополя, Дніпропетровська, Одеси, Запоріжжя, а також окремі об'єкти в інших аеропортах.

Нагадаємо, що раніше уряд дозволив передавати в концесію всі 18 українських портів. Очікується, що сума концесійних платежів у разі роботи морських портів у форматі концесії може скласти 600 млн грн на рік.

Основними аеропортами України є "Бориспіль", "Дніпропетровськ", "Донецьк", "Київ" (Жуляни), "Львів", "Одеса", "Сімферополь", "Харків", які у 2011 році забезпечили обслуговування 97,0 відсотка загального обсягу пасажирських повітряних перевезень в Україні. Забезпечують відповідну роботу в авіаційній галузі аеропорти: "Вінниця", "Запоріжжя", "Івано-Франківськ", "Кіровоград", "Миколаїв", "Луганськ", "Полтава", "Рівне", "Суми", "Тернопіль", "Ужгород", "Хмельницький", "Чернівці", "Черкаси", "Бердянськ", "Маріуполь", "Керч", "Кривий Ріг", "Севастополь", "Северодонецьк".
На території України також функціонують аеродроми, які забезпечують виконання авіаційних робіт, задовольняють потреби авіаційної промисловості та спортивної авіації: "Київ/Антонов-1", "Київ/Антонов-2", "Джанкой", "Харків" (Сокольники), "Біла Церква", "Бородянка", "Васильків", "Заводське", "Кременчук", "Озерне" (Житомир), "Лиманське", "Київ" (Чайка).