ua en ru

Україна зустріла Новий рік

Автор: RBC.UA
Україна зустріла Новий рік. У Києві і в багатьох інших містах пройшли святкові концерти.

Україна зустріла Новий рік. У Києві і в багатьох інших містах пройшли святкові концерти.

В Києві тисячі людей зустріли новий 2010 рік біля ялинки на Майдані Незалежності. Головна новорічна ялинка України заввишки 35 м складається з 500 маленьких ялиночок, встановлених на 20-тонному металевому каркасі. Її прикрашають більше тисячі мерехтливих ліхтариків і 200 великих іграшок.

У своєму новорічному поздоровленні Президент України Віктор Ющенко заявив про впевненість у вступі України в Європейський союз і НАТО. "Наше життя - це Україна, і ніякі потуги не повернуть її в старі, чужі нам болотяні моря. Ми - європейці. Ми будемо в Європейському союзі і НАТО. Ми житимемо в безпечній, захищеній і процвітаючій державі", - сказав Президент.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, яка зустріла Новий рік на Майдані Незалежності, в своєму поздоровленні також говорила про євроінтеграцію як про пріоритетну мету. «Ми все життя присвячуємо тільки одній мрії. Я хочу, щоб зараз ми загадали загальне бажання - це сильна, красива, заможна, європейська країна, яка є справжньою перлиною в короні Європи! І на нас дорівнюватимуть. І ми з гордістю йтимемо до європейського співтовариства», - сказала вона.

Відзначимо, що в 2010 р. святкування Нового року співпало з "блакитним місяцем". Таким терміном прийнято називати другий повний місяць протягом одного календарного місяця. Це явище відбувається в середньому один раз в 2,5 роки, а з днем настання Нового року співпадає не частіше за один раз в 19 років. Останній раз "блакитний місяць" співпав з днем настання Нового року в 1990 р., а наступного разу такий збіг відбудеться в 2028 р.

В східній півкулі також спостерігалося часткове місячне затемнення, під час якого Земля і Місяць вишикувались в одну лінію відносно Сонця і тінь від Землі частково приховала місячну поверхню.

Другий за місяць повний місяць прийнято називати "блакитним місяцем" не із-за зміни кольору місяця (в порівнянні з іншими місячними фазами він не міняється), а із-за англійського ідіоматичного виразу "once in а blue moon", що позначає украй подію, що рідко відбувається, або те, що не трапляється ніколи.