Україна наступного тижня проведе переговори з РФ щодо перегляду газового контракту

П'ятниця 19 березня 2010 15:07
Автор: RBC.UA
Україна купує російський газ за "невиправдано високою" ціною. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні у Донецьку, повідомляє управління у зв'язках зі ЗМІ секретаріату уряду. "Наступного тижня українська делегація буде в Москві. Наше завдання - переглянути невигідний для України газовий контракт", - заявив глава уряду.

Україна купує російський газ за "невиправдано високою" ціною. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні у Донецьку, повідомляє управління у зв'язках зі ЗМІ секретаріату уряду. "Наступного тижня українська делегація буде в Москві. Наше завдання - переглянути невигідний для України газовий контракт", - заявив глава уряду.

Крім того, за словами М.Азарова, проблемою є висока енергозатратність країни. "Перед нами стоїть завдання скорочення витрат і усунення розкрадань у системі розподілу газу", - підкреслив прем'єр-міністр. Він також відзначив низький рівень платежів за газ в Україні.

"Ці три елементи в комплексі, якщо ми їх розв'яжемо, дадуть уряду можливість подивитися на ціноутворення, насамперед, з погляду покупця й платоспроможності людей", - сказав він.

Кабінет міністрів України доручив Міністерству економіки, Міністерству фінансів і Міністерству палива та енергетики найближчим часом розглянути можливість диференційованого підходу до ціноутворення на газ, зокрема, для населення. Глава уряду відзначив, що рішення з цього питання Кабмін ухвалить уже протягом найближчих одного-двох місяців.

М.Азаров також повідомив, що уряд доручив Міністерству палива та енергетики України вже найближчим часом вийти на систему розрахунків за російський газ без залучення бюджетних коштів. "Перед міністром поставлене завдання: уже в березні звести до мінімуму бюджетні витрати на платежі за газ, тоді як раніше газ майже повністю сплачувався з бюджету. А вже в найближчі місяці необхідно вийти на платежі за газ без використання бюджету", - заявив глава уряду.

"Дано доручення, щоб вже в березні на газ витрачалася мінімальна сума державних коштів, максимум 10% від загального обсягу. Вже в квітні НАК "Нафтогаз України" самостійно буде розраховуватись за газ", - наголосив М.Азаров.

Нагадаємо, 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу газу на 2009-2019 рр. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Відповідно до контракту, 7 числа кожного місяця повинна здійснюватися оплата за російський газ, поставлений у попередньому місяці. Відповідно до документів, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ та формування транзитного тарифу у повній відповідності з європейськими стандартами.

«Нафтогаз» і російський «Газпром» 5 лютого 2009 р. визначили вартість транзиту природного газу через територію України на 2010 р. Згідно з домовленістю, за транзит буде стягуватися 2,78 дол. за тис. куб. м на 100 км прокачки. У 2009 р. ставка становила 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км. У той же час вартість імпортованого газу в 1 кварталі 2010 р. підвищилася до 305,2 дол. за тис. куб. м.

Відзначимо, що у зв'язку з фінансово-економічною кризою рівень споживання газу в Україні різко знизився. Відповідно до домовленостей між урядами РФ і України 24 листопада 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз" підписали доповнення до контракту від 19 січня 2009 р., згідно з якими річну контрактну кількість газу на 2010 р. встановлено в обсязі 33,75 млрд куб. м. Крім того, було закріплено відсутність штрафних санкцій за обсягами споживання газу "Нафтогазом" в 2009 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся