Україна і КНР збираються побудувати бурову установку в Азово-Чорноморському басейні
Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" і Китайська національна експортно-імпортна корпорація точного машинобудування планують побудувати самопідйомну плавучу бурову установку в Азово-Чорноморському басейні. Як повідомляє сьогодні прес-служба "Чорноморнафтогазу", відповідний протокол про наміри був підписаний 26 жовтня в Києві.
У документі підтверджена зацікавленість ДАТ "Чорноморнафтогаз" в будівництві вказаної установки. При цьому китайське підприємство має намір залучити фінансові кошти для реалізації майбутнього проекту. Готовність профінансувати проект вже висловив China Citic Bank. Участь в проекті China Citic Bank прямо говорить про те, що китайська сторона повністю зацікавлена в реалізації будівництва бурової установки. China Citic Bank - є одним з найбільших комерційних банків Китаю, що надає внутрішні і міжнародні фінансові послуги. У банку є більше 400 відділень в КНР. Чистий прибуток банку в III кварталі ц.р. виріс до 4,35 млрд юанів (637 млн дол.), або 0,11 юаня за акцію. Серед головних причин зростання компанія називає підвищений попит на кредити і фінансові послуги, викликаний державною політикою зі стимулювання національної економіки.
З цього питання ведуться також переговори з банком The Export-Import Bank of China.
Одночасно фахівці НАК "Нафтогаз України", ДАТ "Чорноморнафтогаз" і Китайської корпорації формують детальну специфікацію самопідйомної плавучої бурової установки Super M2 для роботи в умовах Чорноморського шельфу і акваторії Азовського моря.
«Черноморнафтогаз» здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного і Азовського морів. Підприємство також видобуває вуглеводні на кримських родовищах, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій компанії знаходяться в управлінні НАК «Нафтогаз України».
Нагадаємо, що раніше український уряд планував займатися розробкою Прикерченської ділянки глибоководного шельфу Чорного моря разом з американською компанією Vanco, і навіть було підписано відповідну угоду. Проте, очоливши уряд, Юлія Тимошенко, розірвала цю угоду, заявивши, що такі ресурси Україна повинна здобувати сама, і не віддавати їх іноземним компаніям.
За оцінками експертів, в Чорному морі знаходиться велика кількість вуглеводнів. При цьому вуглеводні в Чорному морі залягають достатньо глибоко (близько двох кілометрів). Товща води, зокрема, на Прикерченській ділянці становить від 200 до 2000 м. На подібних глибинах можна бурити свердловини тільки з плавучих платформ. Компанія "Чорноморнафтогаз" спеціалізується на бурінні із стаціонарних платформ, тому не може працювати на глибинах, що перевищують 70 м. Тому українці освоюють в основному мілководий шельф на захід від Кримського півострова.
Тільки на Прикерченській ділянці запаси оцінювалися у 10,8 млрд куб. м. газу. Видобуток на цій ділянці дозволив би збільшити щорічну здобич газу в Україні на 4 млрд куб. м., а нафти - на три млн т. На даний момент Україна самостійно видобуває близько 20 млрд куб. м. газу і чотири млн т нафти, що складає приблизно 20% річного споживання.