ua en ru

Україна завершила реєстрацію допвипуску акцій заводу ядерного палива на 20 млн дол

Автор: RBC.UA
Паливна компанія "ТВЕЛ" держкорпорації "Росатом" повідомила, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України завершила процедуру реєстрації додаткового випуску акцій російсько-українського ПрАТ "Завод" ЯП "на суму 160 млн грн (близько 20 млн дол).

Паливна компанія "ТВЕЛ" держкорпорації "Росатом" повідомила, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (глава НКЦБФР Дмитро Тевелєв на фото) завершила процедуру реєстрації додаткового випуску акцій російсько-українського ПрАТ "Завод "ЯП" на суму 160 млн грн (близько 20 млн дол).

Як повідомляє російська компанія, кошти спрямовуються на розроблення проекту, оцінку вартості російських технологій, покупку нестандартизоване устаткування, операційну діяльність спільного підприємства, а також на реалізацію інших значимих заходів, у тому числі на фінансування підготовчих робіт безпосередньо на майданчику.

"Таким чином, незважаючи на те, що додаткова емісія акцій успішно відбулася тільки з другого разу і в більш пізні терміни, акціонери спільного підприємства виконали свої фінансові зобов'язання в 2012р.", - йдеться в повідомленні ТВЕЛ.

Чергова емісія акцій на загальну суму 84 млн дол повинна, за домовленістю ВАТ "ТВЕЛ" і держконцерну "Ядерне паливо", відбутися до 1 липня 2013 р. Від своєчасності внесення грошових коштів будуть прямо залежати терміни введення заводу в експлуатацію. Загальна вартість проекту по техніко-економічному обгрунтуванню складає близько 462 млн дол Акціонери в рівних частках повинні вкласти в проект близько 120 млн дол, з яких 20 млн дол вже перераховано в рамках додаткової емісії в кінці 2012 р. Планується, що завод буде забезпечувати всі потреби АЕС України в ядерному паливі.

Читайте також: Чистий збиток "Заводу з виробництва ядерного палива" в 2012 р. склав 1,9 млн грн

На заводі, що будується в Смоліне будуть проводитися тепловиділяючі збірки ТВЗА. За час експлуатації паливо типу ТВСА, яке в даний час працює на чотирьох енергоблоках Калінінської АЕС, на 5-му і 6-му енергоблоках АЕС "Козлодуй", на двох енергоблоках АЕС "Темелін", а також на 13 енергоблоках АЕС України, продемонструвало високі показники надійності, економічності та безпеки. Проектна потужність заводу складе 800 ТВСА в рік.

У ТВЕЛ зазначили, що українська сторона є мажоритарієм проекту, володіючи в сукупності 50% плюс 1 акція статутного капіталу, російські інвестори мають частину, що залишилася частки відповідно. Близько 70% проекту фінансується за рахунок позикових коштів, 30% - за рахунок коштів акціонерів.

Нагадаємо, що чистий збиток ПАТ "Завод з виробництва ядерного палива" в 2012 р. склав 1,875 млн грн. 1,852 млн грн склали операційні витрати, ще 70 тис. грн - інші витрати.

До 2015 р. Україна планує побудувати власний завод з виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для українських АЕС за російськими технологіями. Реалізацію проекту здійснює спільне російсько-українське підприємство, створене паливною компанією "ТВЕЛ" (РФ) і державним концерном "Ядерне паливо" (Україна). Будівництво заводу почалося в жовтні 2012 р.

Очікується, що на заводі будуть виробляти в межах 800 теплових збірок на рік, що дозволить на 100% забезпечити всі енергоблоки АЕС з реакторами типу ВВЕР-1000 паливом українського виробництва і виключити ризики недопоставок палива.
Реалізацію проекту здійснює спільне російсько-українське підприємство, створене паливною компанією «ТВЕЛ» (РФ) і державним концерном "Ядерне паливо" (Київ).

Читайте також: Україна і Словаччина планують спільно постачати обладнання для ядерної промисловості

Згідно ТЕО будівництва заводу з виробництва ядерного палива, загальна кошторисна вартість проекту становить 2,36 млрд грн. Будівництво розділене на дві черги: у 2012-2015 рр.. і 2016-2020 рр.. Крім основних інвестицій, 1,1 млрд грн буде витрачено на покупку технологій виробництва ядерного палива, а 225,75 млн грн вкладені в інфраструктуру селища Смоліне (Кіровоградська обл.), На території якого буде розташований завод.

Рішення про створення ПрАТ "Завод з виробництва ядерного палива" було ухвалене 9 вересня 2011 р., коли український державний концерн "Ядерне паливо" і російський "ТВЕЛ" (паливна компанія "Росатома") підписали відповідний установчий договір.

Підприємство знаходиться в Кіровоградській області, українська сторона отримала 50% +1 акція, а російська - решту 50% - 1 акція. В кінці 2011 р. в Україні було зареєстровано спільне з Росією підприємство з виробництва ядерного палива.