ua en ru

Україна заборонила імпорт овочів з ЄС

Автор: RBC.UA
В Україну тимчасово заборонили ввозити із Євросоюзу овочі без офіційних документів про проведення дослідження на бактерії групи кишкової палички. Про рішення, ухвалене Міністерством аграрної політики та продовольства України та Головною державною інспекцією з карантину рослин, повідомляє повідомляє прес-служба уряду.

В Україну тимчасово заборонили ввозити із Євросоюзу овочі без офіційних документів про проведення дослідження на бактерії групи кишкової палички. Про рішення, ухвалене Міністерством аграрної політики та продовольства України та Головною державною інспекцією з карантину рослин, повідомляє повідомляє прес-служба уряду.

Серед заборонених продуктів: картопля, помідори, цибуля, капуста, морква, буряк, огірки, бобові та деякі інші.

«Документ повинен видавати уповноважений орган країни-експортера, або овочі повинні досліджуватися в державних лабораторіях ветеринарної медицини», - повідомляє Держветслужба.

Нагадаємо, 6 липня 2011 р. Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ (Росспоживнагляд) слідом за Євросоюзом ввела заборону на ввезення в РФ деяких овочів з Єгипту. Заборона стосується ввезення насіння, що, за даними Євросоюзу, привели до спалаху гострої кишкової інфекції в Європі.

5 липня 2011 р. Євросоюз запровадив тимчасову заборону на ввезення певних видів насіння бобових з Єгипту, що могли стати джерелом кишкової інфекції, розповсюдженої у Німеччині та Франції. Такого кроку вжили після публікації доповіді Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC). Дослідження підтвердило наявність зв'язку між захворюванням і єгипетськими насінням.

Тоді ж, Держветслужба України заявляла, що з Єгипту бобові в Україну не завозяться. І це мінімізує загрозу зараження кишковою інфекцією для громадян України. "Практично бобові з Єгипту до України не імпортуються. Я думаю, що й приводу для особливих переживань немає. З боку нашої служби діє заборона на ввезення бобових з країн Європейського Союзу та проводяться лабораторні дослідження овочів", - повідомила спеціаліст Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Вікторія Сидоренко.

Про відмову від заборони імпорту овочів з ЄС заявляв на початку червня і начальник Держветслужби Іван Бісюк.

«Абсолютно забороняти не будемо. Уявіть, їде машина, і в ній двадцять наіменування овочів, зокрема, огірки. Це все треба виймати і перевіряти. Це складно, але ми посилили контроль за ввозом овочів», - сказав Бісюк. Він також зазначив, що додаткові перевірки на кишкову інфекцію на кордонах будуть застосовувати до всіх видів харчової продукції та фабрикатів.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна посилила контроль за ввозом овочів з країн Європейського союзу.

"Україна з самого початку виникнення цього явища (випадки поширення кишкової інфекції в Європі) стала вживати заходів, ми просто не афішували ці заходи ... Але була дана команда на кордоні посилити контроль за ввезенням овочів з ЄС. Зараз така робота проводиться", - сказав Азаров.

1 липня ц.р. ECDC повідомив, що джерелом кишкової інфекції могли стати насіння бобових, імпортовані з Єгипту. За даними організації, насіння пажитника, ввезене з Єгипту в 2009 і 2010 рр., могло бути заражене інфекцією E.coli, від якої вже загинули понад 50 осіб по всьому світу. Насіння було замовлені британською компанією і перепроданедо Франції в 2009 р. Роком пізніше пажитник був ввезений до Німеччини.

У доповіді також говориться, що потенційно небезпечні продукти все ще доступні як у середині Європейського союзу, так, можливо, і за його межами.

Нагадаємо, в Європі від кишкової інфекції, викликаної бактерією E.coli, вже загинуло більше 50 людей. В цілому зареєстровано більше 4 тис. хворих.

Небезпечна кишкова інфекція в Європі спочатку була зафіксована на півночі Німеччини. Спочатку експерти вважали, що джерелом хвороби стали імпортовані з Іспанії огірки, помідори і салат.

Випадки інфекції зафіксовано у 12 країнах.

Як повідомляли раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ), спалах кишкової інфекції викликаний новим штамом. Згідно з даними попереднього аналізу, новий штам, який містить ген, що призводить до летальних наслідків, являє собою результат мутації двох різних паличковидних бактерій.

За словами експерта з продовольчої безпеки організації Хільди Круз, новий штам має цілий набір характеристик, що посилюють його властивості в порівнянні з іншими бактеріями.

Фахівці пов'язують поширення інфекції з вживанням свіжих овочів, що не піддаються термічній обробці (огірки, томати, салат).