Україна за два роки може в два рази наростити обсяги експорту зерна, - ICC Ukraine
Україна в наступні два роки може в півтора-два рази збільшити обсяги експорту зерна. Про це повідомив президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) Володимир Щелкунов, коментуючи негативний прогноз ООН для світової економіки.
"Україна може зміцнити позиції на світових ринках і збільшити в півтора-два рази обсяги експорту зерна, - вважає Щелкунов. - Ми розуміємо, що українські фермери і агрохолдинги мають заробіток завдяки міжнародним цінам, і прибутковість українських підприємств була б значно вищою, якби вони експортували не зерно та продукти його переробки. В Україні не до кінця заповнені переробні потужності, які використовують в якості сировини зернові культури: по виробництву борошна і різних видів круп".
Читайте також: Україна здатна забезпечити продбезпеку без обмеження експорту зерна, - Присяжнюк
В той же час, для розвитку агровиробництва Україні необхідно налагодити системи цільових дотацій і компенсацій, вважає віце-президент ICC Ukraine з питань корпоративного управління Сергій Лісківський.
"Стимулюючої заходом для захисту вітчизняного агровиробника має стати налагодження системи цільових дотацій і компенсацій, що протягом багатьох років застосовуються в Євросоюзі", - зауважив Лісківський.
Він також підкреслив, що розвиток агропромисловості в Україні можливий за умови забезпечення аграріям доступу до кредитних ресурсів за конкурентними ринковими ставками.
Читайте також: Зернотрейдери можуть припинити експорт пшениці
"Гривневе кредитування дуже важку працю фермера фактично зводить нанівець, тому що в кращому разі фермер закінчить рік з мінімальним прибутком або "в нуль", у гіршому випадку - на нього чекають збитки і банкрутство. В агробізнесі немає рентабельності, яка дозволяла б повернути відсоток банку мати ресурси для розвитку, інвестування в людей, покупку сучасної техніки. Це одна з основних проблем, для вирішення якої ми, виробники, шукатимемо варіанти рішень і вносити свої пропозиції до парламенту, щоб зробити кредитний ресурс для виробника доступними", - заявив Лісківський.
Він також зазначив, що розвиток переробки в агропромисловості стимулювала б ефективніша робота хімічних підприємств. На думку ICC Ukraine, перспективним є створення вертикально інтегрованого процесу за участю аграріїв і виробників засобів захисту рослин. Поки що Україна значні валютні кошти інвестує у виробників з країн Євросоюзу, США та Китаю, імпортуючи до 98% необхідних їй засобів захисту рослин.
Читайте також: Ліміт експорту пшениці з України на поточний МР збільшений до 5,5 млн т
Нагадаємо, раніше агентство Fitch прогнозувало, що сільськогосподарський сектор в Україні в майбутньому залишиться під тиском високому ризику втручання з боку регуляторів за допомогою зміни квот і мита, а також інших торговельних обмежень. "Це особливо справедливо щодо України зважаючи на потенційний дефіцит виробництва сільськогосподарських культур і необхідність врахування особами, які приймають політичні рішення, того, що ціни на сільськогосподарську продукцію становлять таку високу частку базової вартості споживчих товарів", - йшлося у звіті Fitch.