ua en ru

Україна за 7 років інвестує в модернізацію об'єктів ГТС 5,3 млрд дол

Автор: RBC.UA
Україна інвестує понад 5 млрд дол в модернізацію і реконструкцію пріоритетних об'єктів газотранспортної системи протягом 7 років. Про це заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна інвестує понад 5 млрд дол в модернізацію і реконструкцію пріоритетних об'єктів газотранспортної системи протягом 7 років. Про це заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

"За попередніми даними, модернізація та реконструкція пріоритетних об'єктів ГТС України буде тривати 7 років, а інвестиції складуть близько 5,3 млрд долл.", - заявив Чупрун.

За його словами, "Нафтогаз" продовжує переговори з міжнародними компаніями про можливість та умови їх фінансування проекту.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович в Нью-Йорку повідомив, що Україна розраховує отримати гарантії транспортування через її територію російського нафти і газу.

Глава держави також зазначив, що в таких питаннях, як розвиток, модернізація або будівництво нових шляхів постачання енергоносіїв, переговори повинні проводитися як за участю країн-власників цих ресурсів (Росії, країн Каспійського басейну та Середньої Азії), так і споживачів - країн Європи.

Раніше у вересні ц.р. Янукович запропонував модернізувати українську ГТС без будівництва "Південного потоку".

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко прогнозував, що Україна отримає перші кредитні кошти для модернізації ГТС в кінці 2011 р.

У грудні 2010 р. "Укртрансгаз" повідомив, що Україна почала модернізувати ГТС власними силами. У 2011 р. в оновлення планується вкласти 3,1 млрд грн. З них 1,22 млрд грн піде на модернізацію магістральних газопроводів і станцій, ще 1,5 млрд грн - на реконструкцію компресорних станцій і 200 млн грн - на модернізацію підземних газосховищ (ПСГ).

23 березня 2009 в Брюсселі Україна підписала спільну декларацію з ЄС з питань модернізації української ГТС. Тоді мова йшла про виділення Євросоюзом кредиту в розмірі близько 2,5 млрд дол на ці цілі. Однак при цьому Єврокомісія зажадала, щоб Україна реформувала організаційну структуру НАК "Нафтогаз України" та її дочірніх компаній, привівши її у відповідність з нормами європейського законодавства. Зокрема, вимоги ЄК включали відділення "Укртрансгазу" від НАК "Нафтогаз України".

Газотранспортна система України включає в себе 37,5 тис. км газопроводів, 71 компресорну станцію і 13 підземних сховищ газу із загальним активним обсягом газу 32 млрд куб. м. Пропускна спроможність системи на вході - 288 млрд куб. м газу на рік, на виході - 175 млрд куб. м, у тому числі в країни Євросоюзу - 141 млрд куб. м.

Зазначимо, минулого тижня, на форумі в Ялті український прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україні може законсервувати частину газотранспортної системи. За його словами, Україна несе великі витрати на обслуговування газопроводу при тому, що він не використовується на повну потужність.

Кількома днями раніше прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій Лук'яненко заявляв про можливий демонтаж частини ГТС при невеликому відсотку її завантаженні.

Зазначимо, транзит газу в країни Західної Європи за 8 місяців 2011 р. виріс на 13,76% - до 70 млрд 43 млн куб. м. Всього транспортування газу по території України в січні-серпні склало 71 млрд 978,51 млн куб. м, що на 13,24% перевищує показник 2010 р.