Україна за 11 міс. знизила імпорт газу більше, ніж на 27% - до 30,367 млрд куб. м

Україна знизила імпорт природного газу за січень-листопад 2012 р. на 27,1% - до 30,367 млрд куб. м. В листопаді ц.р. Україна імпортувала 2,617 млрд куб. м газу, що на 13,2% менше показника за аналогічний період минулого року.

Україна знизила імпорт природного газу за січень-листопад 2012 р. на 27,1% - до 30,367 млрд куб. м. Згідно з повідомленням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, в листопаді ц.р. Україна імпортувала 2,617 млрд куб. м газу, що на 13,2% менше показника за аналогічний період минулого року.

Ціна російського газу для України в IV кварталі складає 432 дол./тис. куб. м.

У міністерстві енергетики та вугільної промисловості України зазначали, що ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 р. очікується на рівні близько 432 дол./тис. куб. м. При цьому в держбюджеті на 2013 рік ціна газу закладена на рівні 421 дол за 1 тис куб м.

Слід зазначити, що особливо важливою для України є ціна газу в IV і I кварталах, оскільки в цей час обсяги закупівель російського газу будуть значними у зв'язку із зростанням споживання в зимовий період.

Читайте також: Підстав для коригування ціни на газ для України немає, - "Газпром"

У вересні ц.р. стало відомо, що Україна планує в 2013 році скоротити закупівлю російського газу. У заявці на закупівлю газу на наступний рік фігурує об'єм 24,5 млрд куб. м газу.

РФ і Україна обговорюють можливість коригування газових контрактів, підписаних в 2009 р., з кінця 2011 р. Після зміни політичного керівництва України країна стала заявляти про кабальності і невигідності цих контрактів. Україна наполягає на зміні ціни поставок російського газу в країну. У свою чергу "Газпром" хотів отримати контроль в українській газотранспортній системі (ГТС). Проте до цих пір сторони так і не змогли прийти до компромісу в цьому питанні. У листопаді глава департаменту зовнішньоекономічної діяльності "Газпрому" Павло Одер заявив, що підстав для коригування цін на газ для України немає.

Президент України Віктор Янукович заявив, що високі ціни на російський газ приведуть до втрати РФ українського ринку. Раніше в грудні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна щомісяця витрачає 1 млрд дол золотовалютних резервів на оплату російського газу.

Читайте також: У проекті бюджету-2013 ціна газу закладена на рівні 421 дол за 1 тис куб м

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу в рік, половина з якого імпортується з Росії. "Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Згідно "Харківським угодам", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу.

Нагадаємо, що на 18 грудня ц.р. був запланований візит Президента України Віктора Януковича до Москви. Очікувалося, що в ході переговорів з російським колегою Володимиром Путіним буде підписано низку угод. Зокрема йшлося про можливе підписання Україною угод з Митним союзом (МС) за деякими пунктами. В обмін на це РФ повинна була піти на поступки в питанні газових контрактів і ціни на газ. Проте зустріч не відбулася, вона була перенесена на невизначений термін.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top