ua en ru

Україна в січні імпортувала газ з Німеччини по 390 дол. за 1 тис. куб. м

Автор: RBC.UA
Україна в січні 2013 р. імпортувала з Німеччини 46,714 млн куб. м газу на суму 18,219 млн дол. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат). Таким чином, ціна поставки становила 390 дол. за тисячу кубометрів.

Україна в січні 2013 р. імпортувала з Німеччини 46,714 млн куб. м газу на суму 18,219 млн дол. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат). Таким чином, ціна поставки становила 390 дол. за тисячу кубометрів.

У РФ за цей період було закуплено 2,45 млрд кубометрів на 1 млрд дол. - за 408 дол./куб. м.

Закупівля газу у німецької RWE є стратегічно важливою в рамках енергетичної політики України, спрямованої на зниження залежності від російського газу. Президент України Віктор Янукович раніше повідомив, що Україна уклала з німецькою RWE контракт на постачання 5 млрд куб. м газу в країну.

Читайте також: Прогнозна ціна російського газу в II кварталі 2013 р. становить 426 дол./тис. куб.м

Однак основним імпортером газу для України поки залишається Росія. У Росії в 2012 р. було закуплено 32,87 млрд кубометрів на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за тис. куб. м. Україна планує до 2013 р. зменшити закупівлю газу у Росії до 18-20 млрд куб. м.

Як заявив на останній прес-конференції Президент Віктор Янукович, ціна газу для України на сьогодні складає 510-515 дол./тис. куб. м. При цьому, за даними Президента, газ від німецької RWE дешевше російського на 50 дол. Україна в 2012 р. імпортувала з Німеччини 52,702 млн куб. м газу на суму 21,966 млн дол. Таким чином, середня ціна поставки становила 417 дол. за тисячу кубометрів.

РФ і Україна вже більше року безрезультатно обговорюють можливість коректування газових контрактів, підписаних в 2009 р. Після зміни політичного керівництва Україна почала заявляти про кабальність і невигідність цих контрактів. Україна наполягає на зміні ціни постачань російського газу в країну. У свою чергу, "Газпром" хотів би отримати контроль над українською ГТС. Однак досі сторони так і не змогли прийти до компромісу в цьому питанні. Переговори поновляться в квітні.

Читайте також: Україна платить за газ 510-515 дол./тис. куб. м, - Янукович

Україна в межах обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.

З 1 березня 2012 р. "Укртрансгаз" забезпечив можливість прийому газу з Угорщини в Україну в обсязі до 3 млн куб. м в добу в зимовий період і до 1 млн куб. м в добу в літній період. Оператор ГТС Словаччини і "Укртрансгаз" погодили порядок прийому-передачі газу зі Словаччини - заплановані обсяги постачань до 3 млн куб. м в добу. Повідомлялося, що Україна в 2013 р. має намір імпортувати з Угорщини і Словаччини до 7 млрд куб. м газу.

Читайте також: Україна щорічно переплачує за російський газ 7 млрд дол., - Азаров

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький раніше заявив, що Україна планує в цьому році почати поставки туркменського газу в розмірі 10 млрд куб. м. На думку міністра, ціна туркменського газу буде нижче 280 дол. за тис. куб. м. Однак Президент Віктор Янукович пізніше заявив, що не варто перебільшувати можливість співпраці з Туркменістаном.