Україна в квітні збільшила реверс газу з Польщі більш ніж у 4 рази
Україна в квітні 2013 р. збільшила реверсні поставки газу зі сторони Республіки Польща більш ніж у 4 рази, або на 78 млн куб. м, - до 102 млн куб. м. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Укртрансгаз". У березні 2013 р. в газотранспортну систему України з Польщі надійшло 24,3 млн куб. м газу.
Крім того, з 1 квітня 2013 р. почалося надходження природного газу зі сторони Угорщини. Всього за квітень 2013 р. з Угорщини в газотранспортну систему України надійшло 18,1 млн куб. м. блакитного палива.
Сьогодні Україна також починає тестові поставки газу зі Словаччини. Нагадаємо, в березні "Укртрансгаз" заявив, що Україна може почати поставки газу зі Словаччини об'ємом до 10 млрд куб. м в рік. "Укртрансгаз" запропонував словацькій стороні використовувати один з чотирьох існуючих газопроводів для поставок газу до України.
Читайте також: Об'єм імпорту газу в 2013 р. може бути понижений до 30-32,5 млрд куб. м, - Ставицький
Повідомлялося, що Україна в 2013 р. має намір імпортувати з Угорщини і Словаччини до 7 млрд куб. м газу.
Також повідомлялося, що 1 листопада 2012 р. ПАТ "Укртрансгаз" почав здійснювати прийом газу в реверсном режимі. З листопада 2012 р. по 1 травня 2013 р. загальний об'єм надходження природного газу орієнтовно склав 291 млн куб. м.
Основним імпортером газу для України поки залишається Росія і її газова монополія "Газпром". У Росії в 2012 р. було куплено 32,87 млрд кубометрів на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за 1 тис. куб. м. Україна планує в 2013 р. зменшити закупівлю газу у Росії до 18-20 млрд куб. м. Відзначимо, що в квітні Україна імпортувала природний газ по 415,12 дол. за 1 тис. куб. м.
Читайте також: Реверсні поставки газу з ЄС до України повністю законні, - Єврокомісія
Закупівлі НАК "Нафтогаз" у ВАТ "Газпром" в 2013 р. можуть знизитися до 10,5 млрд куб. м проти 52 млрд куб. м газу, передбачених контрактом. Раніше в Міністерстві енергетики і вугільної промисловості України повідомляли, що імпорт газу в країну, згідно з балансом, повинен скласти 27 млрд куб. м. Причому об'єм імпорту з боку Ostchem Дмитра Фірташа ще остаточно не затверджений і може досягти 8,1-10,5 млрд куб. м за підсумками року.
Ще близько 5 млрд куб. м "Нафтогаз" планує купити у німецької RWE. Близько 1 млрд куб. м до кінця року може імпортувати компанія LLC Ukranien Oil-Gas Compani, що входить до групи ВЕТЕК Сергія Курченка.
Газ від німецької RWE надходить у реверсному режимі через газопроводи з території Польщі, Словаччини і Угорщини.
Читайте також: Євросоюз налаштований на розвиток газової взаємодії з Україною
Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.
Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.