ua en ru

Україна в 2012 р. не виконала більшості рекомендацій Брюсселя, - доповідь ЄК

Автор: RBC.UA
Україна в 2012 р. не виконала більшості основних рекомендацій, закладених у річному доповіді Європейської комісії про виконання Європейської політики сусідства (ЄПС) щодо Києва. Про це йдеться у звіті, опублікованому Європейською комісією.Однак, в ЄК відзначають, що деякі кроки спрямовані на проведення реформ Україна все ж зробила.

Україна в 2012 р. не виконала більшості основних рекомендацій, закладених у річному доповіді Європейської комісії про виконання Європейської політики сусідства (ЄПС) щодо Києва. Про це йдеться у звіті, опублікованому Європейською комісією.

Однак, в ЄК відзначають, що деякі кроки спрямовані на проведення реформ Україна все ж зробила. "У 2012 році Україна не виконала більшість з ключових рекомендації, які містилися в доповіді про реалізацію Європейської політики сусідства. Тим не менш, вона зробила крок вперед у проведенні реформ судової системи та системи юстиції, прийнявши Кримінально-процесуальний Кодекс та інші важливі закони", - говориться у звіті.

Також серед позитивних елементів ЄК називає ухвалення, наприклад закону "Про статус біженця". Однак, і тут в ЄК відзначають недостатній прогрес у імплементацій норм цього законодавства.

Читайте також: Азаров заявляє про відсутність затримок у виконанні плану роботи з євроінтеграції

Що стосується Угоди про асоціацію з ЄС, то у звіті зазначається, що Україна активізувала зусилля з реалізації пріоритетів Порядку денного асоціації. Тим не менш, Україні ще багато належить зробити. У ЄК відзначають необхідність подальшої боротьби з корупцією в судовій системі.

Грунтуючись на даних сьогоднішньої доповіді ЄК, та враховуючи Порядок денний асоціації, ЄК рекомендує Україні спрямувати зусилля зокрема, на створення надійної виборчої системи на основі Виборчого кодексу і розроблених чітких правил збалансованого доступу кандидатів до ЗМІ. Рекомендується повністю виконати рекомендації ОБСЄ, спрямовані Україні за підсумками парламентських виборів, що відбулися у 2012 р.

Також рекомендовано зробити подальші кроки для усунення фактів політично мотивованого правосуддя і невмотивованих затримань. Україні рекомендовано вжити кроків з реформування судової системи з тим, щоб у найближчі терміни виконати рішення ЄСПЛ і рекомендації Ради Європи.

Читайте також: Якщо Україна не підпише УА з ЄС в 2013 р., то не зробить цього до 2015 р., - посол Польщі

Крім того, автори звіту рекомендують Україні активізувати боротьбу з корупцією, зокрема у судовій сфері та щодо поліпшення бізнес-клімату.

Враховуючи відкат назад, який стався в 2012 р. щодо прозорості держзакупівель і бюджетної політики в Екрокоміссіі звертають увагу на необхідності здійснення державної стратегії управління фінансами.

Не обійшли в ЄК увагою і відносини України з МВФ, зазначивши необхідність створення економічної стійкості в енергетичному секторі.

Європейська політика сусідства регулює відносини між ЄС та Україною. З 2009 р. ЄС реалізує програму "Східне партнерство" спрямовану на модернізацію відносин зі східними сусідами. Такий підхід допускає поступову політичну асоціацію та більш глибоку економічну інтеграцію.

Читайте також: Янукович підписав указ про євроінтеграцію України

Нагадаємо, угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні.