Україна сьогодні святкує 20-ю річницю незалежності

Україна сьогодні відзначає 20-ю річницю незалежності. По всій країні 24 серпня відбудуться святкові заходи.

Україна сьогодні відзначає 20-ю річницю незалежності. По всій країні 24 серпня відбудуться святкові заходи.

Президент Україна Віктор Янукович привітав громадян України з двадцятою річницею Незалежності України.

"Шановні співвітчизники! Шановні громадяни України! Вітаю вас з двадцятою річницею Незалежності! Сьогодні ми святкуємо ювілей нашої молодої держави. Позаду 20 років новітньої історії, які змінили наше життя. А перед ними - ще століття слави і визвольної боротьби наших попередніх поколінь. Впродовж віків найкращі доньки та сини України мріяли про незалежну країну, в основі якої є свобода, гуманізм та демократія. І їхні мрії збулися. Ми здобули незалежність і стали свідками великої події - появи України на мапі світу. Ми любимо нашу країну. Український народ за ці роки не раз демонстрував свою мудрість та толерантність. Тож бережімо один одного, адже Україна - це всі ми! Бажаю всім нам довгих років миру та добробуту!", - йдеться у зверненні Президента.

У столиці сьогодні відбудуться кілька концертів. На Європейській площі пройде парад вишиванок. Відбудеться традиційна молебень за Україну. Вдень пройде громадянська акція "Автомайдан". На вечір заплановано салют.

Незважаючи на заборону проведення акцій протесту в центрі Києва, опозиція має намір провести ходу Хрещатиком.

Святкування, приурочені до Дня Незалежності, пройдуть у всіх великих містах країни.

У День Незалежності України українською мовою заговорить міжнародний новинний канал Euronews.

Нагадаємо, 16 липня 1990 р. ВР Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Свій підпис під документом поставив перший заступник голови ВР Іван Плющ. Згідно з  Декларацією, Україна проголошувалася суверенною державою, в якій затверджувалися верховенство, самостійність і неподільність влади Республіки на її території. З дня ухвалення документа від імені народу могла виступати виключно ВР України, а територія України в існуючих межах проголошувалася недоторканною.

1 грудня 1991 року на референдумі 90% українців проголосували за незалежність України.

Дата ухвалення Декларації була оголошена Днем незалежності України. Проте згодом святкування перенесли на 24 серпня, адже саме цього дня в 1991 р. ВР прийняла Акт проголошення незалежності України і остаточно вивела державу зі складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР).

 Відзначимо, що в період з 1989 до 1991 р. майже всі республіки СРСР прийняли декларації про державний суверенітет. У березні 1991 р. був проведений всесоюзний референдум, на якому більшість населення проголосувала за збереження СРСР. Втім, Литва, Естонія, Латвія, Грузія, Молдова і Вірменія, які на той момент оголосили про свою незалежність або перехід до незалежності, не приймали участі у референдумі. За результатами голосування 20 серпня 1991 р. планувалося створити новий Союз суверенних держав. За день до цієї дати деякі державні діячі спробували зробити державний переворот і повернути владу Комуністичній партії СРСР. Втім, події, відомі під назвою ДКНС, потерпіли поразку. А вже 8 грудня в 1991 р. в Біловезькій пущі лідери трьох республік - України, Росії і Білорусі - підписали угоду, якою остаточно оформили розпад СРСР.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top