Україна, Росія і Казахстан забезпечують п'яту частину світового експорту пшениці, - ЄАБР
Частка України, Казахстану і Росії у світовій торгівлі пшеницею за останні п'ять років склала в середньому 21,5%. Про це говориться в доповіді Центру інтеграційних досліджень Євразійського банку розвитку (ЦІД ЄАБР).
Крім того, частка Казахстану, РФ і України у світовій торгівлі в попередні п'ять років склала в середньому: по ячменю - 36,3%, по кукурудзі - 7,7%.
"Зерновий сектор, що має високий інвестиційний потенціал - один з найперспективніших для економік ЄЕП і України. За умови модернізації зернового господарства трійка країн - нетто-експортерів регіону має можливість збільшити як номінальні обсяги експорту, так і частку у світовій торгівлі. У зв'язку з цим зростає значущість узгоджених заходів розвитку зернового сектора", - відзначив голова правління ЄАБР Ігор Фіногенов.
Читайте також: Урожай зернових в 2012 р. в Україні склав 46,2 млн т
"Аналіз ситуації показав, що взаємозв'язаність і взаємозалежність розвитку зернового сектора провідних виробників СНД (Казахстану, України, Росії, Білорусії) і світового зернового господарства росте з початку 2000-х років", - сказано в доповіді ЄАБР.
Нагадаємо, що станом на 9 січня Україна з початку 2012/2013 маркетингового року експортувала 14,8 млн т зернових культур. Такі дані озвучив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
Читайте також: Україна за два роки може в два рази наростити обсяги експорту зерна, - ICC Ukraine
Раніше президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) Володимир Щелкунов, коментуючи негативний прогноз ООН для світової економіки, заявив, що Україна в наступні два роки може в півтора-два рази збільшити об'єми експорту зерна.
Він зазначив, що українські фермери і агрохолдінги мають заробіток завдяки міжнародним цінам, і прибутковість українських підприємств була б значно вищою, якби вони експортували не зерно, а продукти його переробки. Проте, підкреслив експерт, в Україні не до кінця заповнені переробляючі потужності, що використовують як сировину зернові культури - з виробництва муки і різних видів круп.
Читайте також: Україна здатна забезпечити продбезпеку без обмеження експорту зерна, - Присяжнюк
Зазначимо, урожай зернових в Україні в 2012 р. склав 46,2 млн тонн. Таку цифру озвучив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк. Раніше він заявляв, що Україна не має наміру обмежувати експорт зерна. Слід нагадати, що урожай зерна в Україні в 2011 р. перевищив 55 млн тонн, і це стало рекордним показником за всі роки незалежності.