Україна провела переговори з Туреччиною і Катаром по постачанню газу до країни

У Стамбулі відбулися ряд зустрічей, що стосувалися альтернативних джерел постачання газу в Україну, за участю міністра енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки Танера Йилдиза, міністра енергетики та промисловості Катару Мухаммеда бин Салеха Аль-Сад та голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва. " В Стамбулі, в урядовому палаці протягом 8 годин відбулися зустрічі, що стосувалися альтернативних джерел постачання газу в Україну, тому числі за участю міністра енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки Танера Йилдиза, міністра енергетики та промисловості Катару Мухаммеда бин Салеха Аль-Сад, голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва", - повідомило джерело РБК-Україна у Стамбулі.

У Стамбулі відбулися ряд зустрічей, що стосувалися альтернативних джерел постачання газу в Україну, за участю міністра енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки Танера Йилдиза, міністра енергетики та промисловості Катару Мухаммеда бин Салеха Аль-Сад та голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва. " В Стамбулі, в урядовому палаці протягом 8 годин відбулися зустрічі, що стосувалися альтернативних джерел постачання газу в Україну, тому числі за участю міністра енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки Танера Йилдиза, міністра енергетики та промисловості Катару Мухаммеда бин Салеха Аль-Сад, голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва", - повідомило джерело РБК-Україна у Стамбулі. Крім того, відбулися катарсько-турецькі, та українсько-турецькі переговори у форматі тет-а-тет. 

"Після зустрічі делегацій відбулися тет-а-тет катарсько-турецькі переговори, українсько-катарські та українсько-турецькі.... окремо після цього. Крім того, в української делегації на чолі з Каськівим відбулися ще окремі зустрічи з нафтопровідною корпорацією "Боташ", - йдеться у повідомленні.

За словами джерела, серія різних зустрічей тривала фактично з 8:00 до 17:00. Деталі переговорів поки не розголошуються.

Україна давно шукає джерела, завдяки яким зможе зменшити залежність країни відросійського газу. Цієї весни уряд вже проводив переговори з Туреччиною, Алжиром і Катаром. Однак і спроб домовиться про ціну на блакитне паливо з Росією, Україною не полишає. Сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що РФ погодилася переглянути газовий контракт найближчим часом. Раніше віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович заявив, що йому нічого не відомо про можливий перегляд газового контракту РФ з Україною.

Закриті переговори з Туреччиною Україна почала в травні. Тоді повідомлялося, що досягнутий істотний прогрес, виражений у підписанні протоколу. Повідомлялося, що переговори стосуються, серед іншого, проходу танкерів зі скрапленим газом через Босфорську протоку і використання українських газосховищ. Також повідомлялося, що Україна готова брати активну участь в будівництві Трансанатолійского газопроводу (Trans Anadolu, TANAP), який протягнеться з сходу на захід Туреччини до кордону з Болгарією або Грецією.

Також Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині. Як повідомлялося, "Нафтогаз Україна" і RWE Supply & Trading GmbH (RWEST, Німеччина) в травні 2012 р. уклали рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу, що створює юридичні основи для можливої ​​поставки природного газу компанії з боку RWEST і, разом з тим, не містить зобов'язань сторін по обов'язковому здійсненню покупки або продажу енергоресурсу.

зазначимо, що в першому кварталі с. р. ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м. Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. виріс на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальне формульне зміна ціни. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся