Україна прокачає для Білорусі в 2011 р. по нафтопроводу Одеса-Броди більше 4 млн т нафти

У рамках підписаного Україною та Республікою Білорусь плану розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва на 2011 р. у наступному році передбачається перекачування більше 4 млн т нафти по нафтопроводу Одеса-Броди.

У рамках підписаного Україною та Республікою Білорусь плану розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва на 2011 р. у наступному році передбачається перекачування більше 4 млн т нафти по нафтопроводу Одеса-Броди. Про це на сьогоднішній зустрічі в.о. першого заступника голови Ради міністрів Білорусі Володимира Семашка і першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Андрія Клюєва заявив В.Семашко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми маємо намір серйозно використовувати нафтопровід Одеса-Броди. У наступному році ми вам гарантуємо, що прокачаємо як мінімум 4 млн т нафти. І це благо буде і для Білорусі, тому що вона буде стояти не на одній нозі ... і це благо для України, бо нарешті Одеса-Броди запрацює в тому напрямі, в якому він з самого початку задумувався і проектувався ... і ваші 2 заводи НПЗ будуть отримувати нафту з іншого джерела - азербайджанського", - відзначив В.Семашко. За його словами, цей намір співпраці є серйозним і довгостроковим.

У свою чергу, А.Клюєв підкреслив, що на сьогодні Україна переробляє 2,5-3 танкера венесуельської нафти по 80 тис. т. "Тобто це в межах 250 тис. т. кожен місяць ми прокачуємо через територію України на територію Білорусі. Ці поставки не припинялися. Вони йдуть постійно. І я думаю, що в найближчі місяці буде збільшення цього обсягу, про що зараз говорив Володимир Ілліч (Семашко) ", - зазначив А.Клюєв.

"Реально ми можемо 4 млн т нафти перевалити, ми і більше можемо. Залізниця та наші нафтопроводи готові до такої роботи, порт-перевалка теж, і тому тут я не бачу ніяких проблем", - заявив А.Клюєв.

Крім того, він зазначив, що тариф з постачання нафти буде остаточно сформований завтра, 28 грудня. "І я завтра вже зможу вам дати точно інформацію, скільки це буде", - пообіцяв А.Клюєв.

Як повідомлялося, "Укртранснафта" 23 листопада 2010 р. завершила транспортування пробної партії нафти сорту Urals в обсязі 80 тис. т на ЛВДС «Мозир», яке здійснювалося з використанням вільних потужностей нафтопроводу «Одеса-Броди» і однієї з двох гілок нафтопроводу «Дружба».

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр Андрій Клюєв повідомив, що Білорусь оплатить витрати, пов'язані з тестовим прокачуванням "венесуельської" нафти нафтопроводом "Одеса-Броди". Білорусь та Україна 25 жовтня в Мінську підписали контракт на організацію пробного прокачування нафти по нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі.

Відзначимо, 1 листопада ц.р. Україна і Білорусь підписали договір про транспортування венесуельської нафти на Мозирський нафтопереробний завод (НПЗ) в обсязі до 8 млн т на рік. Договір передбачає використання нафтопроводу "Одеса-Броди" у напрямку Бродів.

За словами джерела в прес-службі "Укртранснафти", документ укладений через відсутність гарантій Росії на використання української системи "Одеса-Броди" для прокачування нафти в українські чорноморські порти на експорт.

Підготовлений проект угоди між урядами України і Росії про співпрацю в транспортуванні нафти на НПЗ України та її транзит, парафований 27 жовтня, не містить жодних гарантій.

Як повідомлялося, Україна почала приймати венесуельську нафту для Білорусі 25 квітня 2010 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Urals, Клюєв
On Top