ua en ru

Україна продовжила квоту на імпорт труб з РФ та інших країн на три роки

Автор: RBC.UA
Україна продовжила квоту на імпорт сталевих безшовних обсадних і насосно-компресорних труб незалежно від країни походження на три роки - до 30 вересня 2014 р. Про це повідомляє сьогодні міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі.

Україна продовжила квоту на імпорт сталевих безшовних обсадних і насосно-компресорних труб незалежно від країни походження на три роки - до 30 вересня 2014 р. Про це повідомляє сьогодні міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі.

Обмеження складають по роках: до 16,753 тис. т - в 2012 р., 17,591 тис. т - в 2013 р. і 18,471 тис. т - в 2014 р., у тому числі для Росії - 11,91 тис. т, 12,506 тис. т і 13,131 тис. т відповідно.

Рішення прийнято на основі інформації ВАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" і ЗАТ "Інтерпайп Нікопольський завод безшовних труб "Ніко Тьюб", а також відомостей Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Визнано, що український товаровиробник знаходиться в процесі адаптації до умов конкуренції. При цьому зберігається загроза заподіяння йому значного збитку в разі припинення дії мит.

Нагадаємо, Україна з 1 жовтня 2008 р. ввела квоту на імпорт сталевих безшовних обсадних і насосно-компресорних труб на три роки. Росія обирає квоту на 100%.

Раніше, 22 вересня п.р., Україна також уклала першу угоду з Митним союзом (МС) про безмитний експорт українських сталевих і нержавіючих труб до кінця року в країни союзу - основні ринки збуту для продукції "Інтерпайпа" і Centravis.

Україна і Митний союз регламентували обсяг безмитного експорту і нержавіючих сталевих труб на IV квартал, а в найближчі три місяці повинні бути узгоджені договори і на 2012 р. - очікується, що квота буде встановлена виходячи з річних обсягів поставок в попередні роки.

Безмитно експортувати продукцію зможуть найбільші виробники сталевих ("Інтерпайп") і нержавіючих труб (холдинг Centravis). З 1 жовтня по 31 грудня квота складе 65 тис. т для Росії, 18 тис. т - Білорусії, 14 тис. т - Казахстану. Для решти виробників до 2015 р. діють мита в 19,4-37,8%.

Для "Інтерпайпу" і Centravis країни МС - найбільші ринки збуту, які займають близько третини експорту. За даними "Держзовнішінформу", в I півріччі "Інтерпайп" експортував в Росію 169 тис. т труб на суму 201 млн дол., в Білорусії - 33 тис. т (40 млн дол.), Казахстан - 27 тис. т (34 млн дол.). Centravis поставив 2,3 тис. т (29 млн дол.) у РФ і 0,19 тис. т (2,2 млн дол.) в Білорусію.

Згідно з міжурядовою угодою між Україною і Росією, "Інтерпайп" мав квоту на безмитні поставки продукції, для Centravis мито становило 9,9%. Однак з наступного року умови роботи обох компаній могли значно погіршитися - термін угоди для "Інтерпайпу" закінчувався в цьому році, а відносно імпорту продукції Centravis на територію МС міністерство промисловості і торгівлі РФ у вересні почало розслідування.

Зазначимо, Росія є найбільшим ринком збуту для українських виробників нержавіючих труб, найбільшим з яких є холдинг Centravis сім'ї Атанасових. За даними ДП "Держзовнішінформ", в 2010 році на частку РФ припадало 37,7% всього експорту даної продукції з України. Причому торік, навіть незважаючи на дію мит, Україна збільшила загальний експорт труб на 10,4%, до 12,53 тис. т, а в Росію - на 18,1%, до 4,73 тис. т.