Україна перетворюється з промислової країни на аграрну
У Міністерстві аграрної політики і продовольства України повідомляють, що позитивне сальдо зовнішньої торгівлі сягло 10,6 млрд дол. Проте, за аналізом "Публічного аудиту", цього показника вдалося досягти виключно внаслідок девальвації національної валюти та, відповідно, спаду імпорту до країни.
Експорт у своїй масі, як і імпорт, впав, хоча й не так стрімко. Це, власне, й дозволило вийти на позитивне сальдо за підсумками минулого року. За даними Держкомстату України, у 2014 році профіцит зовнішньоторговельного балансу України становив 3,884 млрд дол.
Обсяги виробництва сільськогосподарської продукції у 2015 році, порівняно з минулим роком, знизилися. Вони збільшилися лише у фактичних цінах - на 2,7 млрд грн, але це пов'язано виключно з девальвацією гривні.
Також приймемо до уваги важливі дані структури експорту за попередні роки. Вони свідчать, що наша країна з промислової перетворюється на аграрну, хоча для неї завжди були пріоритетними обидві галузі.
Так, у найкращий за останні чотири експортний рік (2011) левову частину експорту - 32,3% - становили саме метали та вироби з них, тоді як відсоток продуктів рослинного походження й олії був у 2,5 меншим. У грошовому еквіваленті йдеться про 22,1 млрд дол. та 8,9 млрд дол., відповідно.
Тобто, урядовці просто продовжують гратися цифрами, "красномовність" яких аж ніяк не свідчить про позитивну динаміку росту економіки країни.