ua en ru

Україна запропонувала РФ провести "Південний потік" по своїй території

Автор: RBC.UA
Україна запропонувала РФ провести "Південний потік" по своїй території. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в ході конференції в Ялті, передає кореспондент РБК-Украина.

Україна запропонувала РФ провести "Південний потік" по своїй території. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в ході конференції в Ялті, передає кореспондент РБК-Украина.

"Ми пропонуємо нашим партнерам в Європі і Росії гнучкий підхід по модернізації української ГТС без спорудження "Південного потоку". Умовно кажучи, "Південний потік" повинен піти по півдню України, і цей проект набагато дешевший, ніж той, що пропонується "Південним потоком", вартість якого зараз оцінюється в 25 млрд дол. А те, що пропонуємо зараз ми - коштуватиме в 5 разів дешевше. Я упевнений, що той діалог, який відбувається зараз і в Росії і в Україні на рівні господарюючих суб'єктів НАК "Нафтогаз" України і "Газпром" - це абсолютно природне явище, і не викликає у нас якого-небудь занепокоєння. Ми були, є і будемо стратегічними партнерами з Росією, і на порядку денному стоїть значно більше питань. Тому, жодних сенсацій чекати не варто, гарячі голови роблять прогнози на емоціях, але ми відносимося до цього дуже спокійно, тримаємо руку на пульсі", - сказав Янукович.

Президент також відзначив, що питання модернізації української газотранспортної системи (ГТС) буде вирішено найближчим часом. "Питання модернізації української ГТС на сьогодні залишається. Ми це питання не знімаємо, а навпаки привертаємо до нього увагу - це питання дуже актуальне і знайде швидке рішення. Я упевнений, що ми об'єднаємо інтерес споживачів Європи і, безумовно, Росії, яка є стратегічним постачальником енергоносіїв. Але і Україна також зацікавлена в цьому питанні, і ми пропонуватимемо цивілізований взаємовигідний підхід, який матиме велику перспективу", - сказав Янукович.

В свою чергу заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв заявив, що ідея прокласти трубопровід "Південний потік" через територію України, як це пропонує зробити Президент України Віктор Янукович, - позбавлена ​​економічного сенсу і вигідна тільки для України.

Варто також відзначити, що документи щодо "Південного потоку" підпишуть сьогодні на інвестфорумі в Сочі в присутності прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна.

Раніше, енергокомісар Євросоюзу Гюнтер Еттінгер розкритикував проект газопроводу "Південний потік". Він заявив, що російський проект - спроба перешкодити розвитку альтернативного газопроводу Nabucco, будівництво якого ще не почалося, однак активно підтримується Європою. За словами енергокомісара, "Південний потік" не змусить ЄС відмовитися від Nabucco, мета якого - диверсифікувати поставки газу на європейський ринок.

"Південний потік" реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи. Загальна проектна продуктивність морської ділянки "Південного потоку" складе 63 млрд куб. м в рік. Дві третини його потужностей можуть бути заповнені газом з вже існуючих трубопроводів.

Введення в експлуатацію першої нитки газопроводу заплановано на кінець 2015 р. Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро.

Газпром є найбільшим акціонером "Південного потоку" з часткою в 50%. Німецькій BASF і французьській EDF належать по 15%, а частка італійської ENI становить 20%. В якості можливого учасника "Південного потоку" в Газпромі також називають німецький E. On Ruhrgas.

Україна запропонувала РФ провести "Південний потік" по своїй території