ua en ru

Україна поставила Іраку другу партію БТР із 62 машин

Автор: RBC.UA
Ірак отримав другу партію бронетехніки українського виробництва в складі 62 машин. Керівник інспекційної комісії Республіки Ірак бригадний генерал Мохаммед Джаввад Нажм заявив, що Міністерство оборони Ірака повністю задоволено якістю виготовленої в Україні бронетехніки.

Ірак отримав другу партію бронетехніки українського виробництва в складі 62 машин. Про це повідомляє прес-служба ГК "Укрспецекспорт".

Керівник інспекційної комісії Республіки Ірак бригадний генерал Мохаммед Джаввад Нажм заявив, що Міністерство оборони Ірака повністю задоволено якістю виготовленої в Україні бронетехніки.

Нагадаємо, Україна та Ірак підписали контракт на поставку 420 машин БТР-4 на суму 457,5 млн дол. в кінці 2009 р. Першу партію БТР-4 (26 одиниць) надіслали замовникові аж 20 квітня 2011 р. В липні 2011 року повідомлялося, що Ірак оштрафував Україна на три млн дол.. за затримку в постачанні БТР. Отримані машини першої партії обійшлися Іраку в 18 млн дол.. за вирахуванням штрафу.

Як повідомлялося, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін заявив, що Ірак затримує оплату за поставлені 26 БТР-4, машини технічного обслуговування й тренажери для екіпажів, вироблених в Україні. За його словами, саме тому заборгованість по виплаті зарплати працівникам ДП "Завод ім. Малишева", на якому роблять БТР, продовжує зростати.

Останнім часом в ЗМІ почала з'являтися інформація, що іракські фахівці виявили дефекти у другій партії з 62 бронетранспортерів БТР-4Е. Згідно з анонімними джерелами, експерти з Іраку знайшли проблеми в автоматичних 30-міліметрових гармат ЗТМ-1, встановлених на БТР. Однак в "Укроборонпромі" заявили, що назрівання "нового збройного скандалу" у зв'язку з дефектами в партії з 62 БТР штучно організоване, а інформацію назвали "упередженою і необгрунтованою".

БТР-4 призначений для транспортування військовослужбовців мотострілкових підрозділів. Машина може вести бойові дії як удень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур навколишнього повітря від -40 до +55 градусів. В кінці травня ц.р. Україна і Казахстан підписали попередню угоду про спільне виробництво ста бронетранспортерів БТР-4.

Як відомо, Україну поставляє в Ірак не тільки БТР, а й літаки. Контракт на поставку до Іраку шести військово-транспортних літаків Ан-32Б був підписаний в 2009 р. Перший літак Ан-32Б прибув до Багдада 18 листопада 2011 р. А 20 квітня ц.р. в аеропорт Багдада прибув четвертий військово-транспортний літак Ан-32Б.

Нагадаємо, "Укрспецекспорт" підписав з Міністерством оборони Ефіопії контракт вартістю понад 100 млн дол про постачання Ефіопії понад 200 танків. Портфель замовлень ДК "Укрспецекспорт" та її дочірніх підприємств на 3-5 років, за попередніми розрахунками в січні ц.р., складає понад 5 млрд дол. Однак, згідно з дослідженням Центру аналізу світової торгівлі зброєю, Україні в 2011 р. вилетіла з 10 провідних експортерів, але потрапила в групу країн-експортерів з найбільш динамічним портфелем замовлень.

"Укрспецекспорт" здійснює зовнішньоекономічну діяльність у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, а також товарів, що містять відомості, що становлять державну таємницю. У складі ДК "Укрспецекспорт" діють п'ять дочірніх підприємств: "Прогрес", "Укрінмаш", "Укроборонсервіс", "Спецтехноекспорт", "Промоборонекспорт". Компанія має представництва при Військово-морських силах України в Севастополі, а також зарубіжні представництва в Росії, Китаї, М'янмі, Єгипті, Індії, Пакистані.