Україна отримала кириличний домен ".укр"
Міжнародна організація з управління адресним простором в Мережі ICANN ухвалила рішення надати Україні кириличний домен ".укр". Про це повідомили в Українському мережевому центрі, компанії, яка координує національний домен.
Реєстрація може стартувати вже влітку цього року. Пріоритет, як очікується, віддадуть держорганам і компаніям, що володіють торговими марками. Буде дозволена реєстрація як російською, так і українською мовою. За попередніми прогнозами, в доменній зоні ".укр" буде зареєстровано до 200 тис. доменних імен.
Питання про ціну реєстрації в доменній зоні ".укр" поки в Українському мережевому центрі поки не вирішили. Ці параметри будуть визначатися колегіально, запевнили в компанії.
Україна подала заявку на кириличний домен восени 2009 р. Український мережевий центр реєстрацію планував відкрити в 2010 р., однак кілька учасників координаційної ради УМІЦ не підписали заявку, що загальмувало виділення доменної зони.
Читайте також: Процес отримання Україною кириличного домену ".укр" призупинено
У РФ перший національний кириличний домен ".рф" почав роботу 13 травня 2010 р. Росія стала першою країною, яка отримала національний країнний домен верхнього рівня. За першу добу відкритої реєстрації в домені ".рф" було зареєстровано 240 тис. доменних імен.
Нагадаємо, 6 травня 2010 р. вперше в історії в Інтернеті з'явилися доменні імена, цілком написані не на латиниці. Першими країнами, де доменні імена можна вводити арабською, справа наліво, стали Єгипет, Саудівська Аравія та ОАЕ. До цього користувачі, наприклад, в Єгипті могли використовувати арабські букви, але при цьому домен вищого рівня - тобто закінчення адреси, що позначає країну - писалося латиницею (у разі Єгипту це закінчення було .eg).
У планах ICANN - введення можливості використовувати нелатинські доменні імена в 21 країні. Всього можливість використовувати нелатинські адреси отримають користувачі, які говорять на різних мовах. Глава ICANN Род Бекстром назвав введення нової системи інтернет-адрес історичною подією.
Читайте також: Створення кириличної доменної зони ".укр" відкладається
Варто відзначити, що розробка системи розпізнавання імен сайтів і їх ідентифікації з відповідним IP-адресою інтернет-ресурсу йшла з 2008 р. Перед розробниками стояло завдання "навчити" цю систему дізнаватися букви з алфавітів інших мов.
ICANN була заснована американським урядом у 1998 р. для впорядкування розвитку Інтернету. У вересні 2009 р. американська влада під тиском критики послабила контроль над діяльністю ICANN, яка з 1 жовтня отримала автономний статус.