ua en ru

Україна отримала держреєстрацію на лікування стовбуровими клітинами

Автор: RBC.UA
Україна отримала державну реєстрацію лікування стовбуровими клітинами за трьома напрямками: хронічна ішемія кінцівок, панкреонекроз, травми та опіки.

Україна отримала державну реєстрацію лікування стовбуровими клітинами за трьома напрямками: хронічна ішемія кінцівок, панкреонекроз, травми та опіки. Про це повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров'я України.

Однак, отримання такого дозволю не означає, що Україна йде нарівні з провідними країнами, де клітинна терапія - перспективніший та інноваційний напрямок в медицині. Вперше в Україні стовбурові клітини застосували для культивування тканин саме з метою лікування складних опікових ран. З 2003 р. понад 500 пацієнтів, з опіками тіла до 98% було врятовано за допомогою терапії стовбуровими клітинами. Також успішно проводиться лікування пошкоджених зв'язок і хрящів.

Ще один офіційно дозволений напрямок лікування стовбуровими клітинами - хронічна ішемія нижніх кінцівок, що вважалася захворюванням людей похилого віку. Фахівці зазначають, що нині вік пацієнтів, які страждають на цю недугу знижується до 25-35 років. Завдяки терапії із застосуванням препаратів із стовбурових клітин пуповинної крові та клітин, що отримані з жирової клітковини вдалося повернути здатність ходити та врятувати кінцівку від ампутації майже 100 пацієнтам.

Читайте також: Нобелівську премію з медицини присудили за перепрограмування стовбурових клітин (фото, відео)

Стовбурові клітини - недиференційовані (незрілі) клітки, наявні у всіх багатоклітинних організмах. Стовбурові клітини здатні самообновлятся, утворюючи нові стовбурові клітини, ділитися допомогою мітозу і диференціюватися в спеціалізовані клітини, тобто перетворюватися на клітини різних органів і тканин.

У сучасній медицині стовбурові клітини людини трансплантують, тобто пересаджують в лікувальних цілях. Наприклад, трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин проводиться для відновлення процесу гемопоезу (кровотворення) при лікуванні лейкозів і лімфом.
В Україні з 26 лютого 2013 р. дозволено проведення клінічних випробувань з лікування із застосуванням стовбурових клітин панкреонекрозу, цирозів печінки, гепатитів, опікових хвороб, цукрового діабету 2-го типу, розсіяний склероз, критична ішемія нижніх кінцівок.