ua en ru

Україна повністю перейде на цифровий формат телемовлення в 2015 р

Автор: RBC.UA
Україна повністю перейде з аналогового на цифровий формат телемовлення в 2015 р. Про це в ході міжнародної конференції "Цифрове мовлення в Європі: правові, регуляторні та технічні аспекти", заявив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (Нацтелерадіо) Володимир Манжосов, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна повністю перейде з аналогового на цифровий формат телемовлення в 2015 р. Про це в ході міжнародної конференції "Цифрове мовлення в Європі: правові, регуляторні та технічні аспекти", заявив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (Нацтелерадіо) Володимир Манжосов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Повний перехід від аналогового до цифрового формату телемовлення по всій території України ми плануємо відповідно до плану в 2015 році", - заявив Манжосов. За його словами, на жовтень 2011 р. провайдерами цифрового телемовлення отримано 100% обладнання передавальних станцій, у тому числі, все 668 передавачів, які планувалося встановити по території Україні, і які забезпечать 95% території країни цифровим сигналом.

"На сьогоднішній день повністю змонтовано 156 передавальних станцій з 167, тобто ми можемо говорити, що майже всі станції на сьогодні змонтовані відповідно до планів і зобов'язань, які на себе брали провайдери. До кінця року всі станції будуть змонтовані. Сьогодні 150 передавальних станцій вже працюють в штатному режимі", - додав Манжосов.

Втім, експерт з Українського державного інституту радіо і телебачення Дмитро Маковеєнко вважає, що цифрове мовлення може бути надане лише 65-70% населеня України. За словами Маковеєнко, план розвитку «цифри» в державній програмі передбачає покриття цифровим мовленням 95% населення, а насправді, за його експертною оцінкою, цифрове мовлення буде покривати лише 65-70% населення.

Посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що в процесі переходу на цифрове мовлення в Україні повинен дотримуватися принцип прозорості та плюралізму. "У Європі в процесі переходу на цифрове мовлення в першу чергу звертається увага на задоволення суспільного інтересу. Введення цифрового мовлення, ідея його полягає в тому, щоб до цього процесу були причетні всі громадяни, а не якісь конкретні групи інтересів чи впливові особи. Значить, інтереси громадян стоять на першому місці", - зазначив посол. Він підкреслив, що в країнах ЄС непрозорі комерційні компанії, маловідомі громадянам, навряд чи можуть брати участь в процесі переходу на цифрове мовлення. Також в цьому питанні, за його словами, не можна допускати виникнення конфліктів інтересів, і необхідно зробити все для того, щоб тендери на ліцензії проводилися відкрито, щоб уникнути будь-яких звинувачень в існуванні конфлікту інтересів між тими, хто створює основи нового ринку телебачення.

Нагадаємо, Нацтелерадіо 3 вересня погодила проект розпорядження Кабміну «Про затвердження плану заходів з виконання у 2010-2011 рр.. державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення». Як повідомлялося виконання державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення дасть змогу в 2010-2011 рр.. вирішити найбільш проблемні питання, що стосуються ефективного використання радіочастотного ресурсу та соціального захисту малозабезпечених верств населення України.

Ще в березні Володимир Манжосов заявляв, що всі загальнонаціональні телевізійні канали мають перейти на цифровий формат мовлення до кінця 2011 р.

Нагадаємо, в серпні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення надала ліцензії на мовлення в цифрових багатоканальних мережах із загальнонаціональним покриттям 28 телеканалам. Результати конкурсу його учасники сприйняли неоднозначно. Так, телеканал ТВі 23 серпня подав в Окружний адмінсуд Києва позов з вимогами про скасування конкурсу на отримання ліцензій на мовлення в багатоканальних мережах.

У вересні представники Нацтелерадіо заявили, що збираються провести повторний конкурс на 162 частоти в регіональному мультиплексі.