ua en ru

Україна підписала меморандум про співпрацю з Євразійською економічною комісією

Автор: RBC.UA
Україна підписала меморандум про співпрацю з питань торгівлі з Євразійською економічною комісією (ЄЕК). Меморандум підписали міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко і міністр торгівлі Євразійської економічної комісії Андрій Слепньов, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна підписала меморандум про співпрацю з питань торгівлі з Євразійською економічною комісією (ЄЕК). Меморандум підписали міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко і міністр торгівлі Євразійської економічної комісії Андрій Слепньов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ратифікація угоди про ЗВТ дозволила нам буквально в дуже короткі терміни реалізувати ті домовленості, які сприяють доступу на взаємні ринки виробників України і Росії. Сьогодні в результаті домовленостей ми відкрили доступ на ринок Росії труб, минулого тижня було ухвалено рішення по неіржавіючих трубах", - відзначив Порошенко.

У свою чергу Слепнєв повідомив, що Україна почала постачання металевих труб в Російську Федерацію згідно з квотою на ІІ півріччя 2012 р. "Стосовно поставок в РФ надана квота на ІІ півріччя 2012 р. в обсязі 150 тис. т сталевих труб. Що стосується обсягу поставок нержавіючої труби, ми виходимо з обсягу 5,7 тис т... Вже постачання фактично йдуть", - повідомив Слепнєв. "У нас вже чотири дні тому перші вагони з українською трубною продукцією перетнули кордон", - додав Порошенко.

Нагадаємо, у серпні Росія підписала зміни до угоди про поставки українських труб в Російську Федерацію без додаткової сплати антидемпінгового мита.

Міністр підкреслив, що в найкоротші терміни був напрацьований план заходів, які дозволять істотно лібералізувати доступ на ринки.
"Незважаючи на те, що угода про ЗВТ має механізм судового врегулювання суперечок, ми з Андрієм Олександровичем Слепньовим домовилися про те, що ми приймемо всі зусилля для того, щоб ці суперечки до суду не доводити", - додав Порошенко.

Крім того, за його словами щодо механізмів захисту обох країн, то після ратифікації на сьогоднішній день у українських і російських виробників з'явилися можливості звернутися у відповідний арбітражний орган не тільки по питаннях мит і по питаннях захисних заходів, але і по питаннях технічних бар'єрів торгівлі.

Нагадаємо, згідно з даними ЄЕК, взаємна торгівля між трьома країнами МС виросла за 5 місяців 2012 р. майже на 16%. У червні ц.р. Рада ЄЕК затвердила нову редакцію Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності єдиний митний тариф (ЄМТ) Митного союзу (Росія, Казахстан, Білорусь). Нова редакція заснована на версії Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2012 р., застосовується державами-членами Митного союзу з 1 січня 2012 р.

Зазначимо, в червні Президент України Віктор Янукович підтвердив курс України на євроінтеграцію, але разом з тим заявив, що Україна як і раніше зацікавлена ​​в пошуках механізмів співпраці з Митним союзом.

Варто відзначити також, що 18 жовтня 2011 р. прем'єр-міністри країн СНД підписали угоду про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). При цьому міністр закордонних справ Костянтин Грищенко не виключає можливості імплементації угоди про ЗВТ з СНД до ратифікації угоди про асоціацію з ЄС.