Україна планує стати непостійним членом Радбезу ООН у 2016-2017 рр
Україна розраховує отримати місце непостійного члена Ради безпеки ООН на період 2016-2017 рр. Про це заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара (на фото) під час зустрічі з послами країн Африки, Латинської Америки і Близького Сходу, які акредитовані в Україні за сумісництвом, передає кореспондент РБК-Україна.
"Одним з пріоритетів є отримання місця непостійного члена Ради безпеки ООН на період 2016-2017 років... У цьому питанні ми розраховуємо на підтримку тих держав, які ви представляєте", - заявив Кожара.
За його словами, одним з головних пріоритетів України у разі обрання до складу непостійних членів Ради безпеки ООН буде встановлення миру на африканському континенті.
Читайте також: Рада безпеки ООН привітав перші результати діяльності України на чолі ОБСЄ
Нагадаємо, 8 травня Рада безпеки ООН вітала перші результати діяльності України на чолі ОБСЄ і завірила в повній підтримці подальшої реалізації порядку денного головування.
Крім того, члени Ради безпеки ООН одноголосно підтримали пріоритети головування ОБСЄ.
Нагадаємо, Україна наполягає на необхідності додання нового імпульсу вирішенню тривалих конфліктів на просторі ОБСЄ, зокрема навколо Придністров'я, підтримці зусиль співголів Мінської групи у врегулюванні конфлікту в Нагірному Карабасі, а також Женевських переговорів по Грузії. Важливим напрямом зміцнення довіри в області безпеки в Європі стане закріплення і розвиток позитивних результатів діалогу між Сербією і Косово.
Читайте також: Росія заблокувала декларацію РБ ООН щодо подій у сирійському місті Кусейр (відео)
Тоді ж, 8 травня, після представлення главою МЗС Леонідом Кожарою в Раді безпеки ООН пріоритетів головування в ОБСЄ, відбулася зустріч Кожари і генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.
За словами Пан Гі Муна, перші кроки головування в ОБСЄ стали підтвердженням вагомої ролі України на міжнародній арені і в Європейському регіоні.
Кожара запросив делегацію ООН взяти участь в ініційованій українським керівництвом Міжнародної конференції з протидії торгівлі людьми (Київ, 10-11 червня 2013 р.) і міністерському засіданні ОБСЄ (Київ, 5-6 грудня 2013 р.).
Читайте також: Радбез ООН ввів санкції проти ісламістського угрупування "Фронт аль-Нусра"
Нагадаємо, до складу Ради безпеки ООН входять 15 держав-членів - 5 постійних і 10 непостійних, обираних Генеральною асамблеєю ООН на дворічний термін по 5 щороку. 10 непостійних членів Ради безпеки обираються за географічним принципом.
Постійними членами Радбезу ООН є Великобританія, Китай, Росія, США і Франція.