ua en ru

Україна перейшла на "зимовий" час

Автор: RBC.UA
Україна в ніч з 30 на 31 жовтня перейшла на "зимовий" час. Перехід на "зимовий" час здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 р.

Україна в ніч з 30 на 31 жовтня перейшла на "зимовий" час. Перехід на "зимовий" час здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 р.

Так, в ніч з суботи на неділю о 04:00 стрілки годинника були переведені на одну годину назад, тобто доба стане на годину довшою.

Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. Вперше годинну стрілку перевели в 1908 р. у Великобританії. У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан та Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.

Слід зазначити, що у фахівців суперечливі думки з приводу сезонного переведення стрілок годинника. Деякі дослідники вважають, що це негативно відбивається на здоров'ї людей. Проте, вчені ще остаточно не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються.

Застосування "літнього" та "зимового" часу фахівці вважають економічно виправданим, а з медичної точки зору - нешкідливим. У той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.

Нагадаємо, переведення годинників на "зимовий" час відбувається в останню неділю жовтня. "Літній" час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення.