ru ua

Україна відправила до Індії п'ять модернізованих літаків Ан-32

Автор: RBC.UA
Перші п'ять легких військово-транспортних літаків Ан-32 ВПС Індії, на яких були проведені роботи з ремонту і модернізації, відправлені до Індії.

Перші п'ять легких військово-транспортних літаків Ан-32 ВПС Індії, на яких були проведені роботи з ремонту і модернізації, відправлені до Індії, повідомляє прес-служба державного концерну "Антонов".

Нова модифікація Ан-32 отримала позначення An-32RE (reequipped, тобто переобладнаний). На модернізованих машинах встановлено сучасне обладнання попередження зіткнення літаків у повітрі, раннього попередження зіткнення із землею, система супутникової навігації, літакові далекоміри, модернізовані радіовисотомір, новий радіолокатор з двома багатофункціональними індикаторами, нове кисневе обладнання, поліпшені крісла екіпажу. Вантажопідйомність літака збільшена до 7,5 т.

Роботи проводилися на держпідприємстві "Завод 410 цивільної авіації" за участю фірми "Антонов" та понад 20 інших підприємств з України, Росії, Швейцарії та США.

Ан-32 розроблений в КБ Антонова на замовлення індійських ВПС. Поставки Ан-32 в Індію почалися в 1984 р.

Нагадаємо, 29 вересня 2010 р. генеральний конструктор державного концерну "Антонов" Дмитро Ківа повідомив, що Україна модернізувала для Індії перші два літаки Ан-32.

У березні 2010 р. в аеропорт "Київ" прибула перша партія з 5 військово-транспортних літаків Ан-32 ВПС Індії для капітального ремонту та модернізації.

15 червня 2009 р. між Україною та Індією був підписаний договір на виконання ремонту і модернізації 105 Ан-32 ВПС Індії. Головним його виконавцем з української сторони визначено дочірнє підприємство держкомпанії "Укрспецекспорт" - Державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство "Спецтехноекспорт". Співвиконавцями контракту є "Антонов", "Завод N410 ЦА", ВАТ "Мотор Січ".

Згідно з контрактом, 40 літаків будуть модернізовані в Україні, 65 літаків - на авіазаводі ВПС BRD-1 в індійському Канпурі. Вартість замовлення оцінюється в 400 млн дол.

Цей контракт став другим за обсягом в історії українського військово-технічного співробітництва (ВТС) незалежної Україні після підписаного в 1996 р. контракту на 650 млн дол. на постачання 320 танків 80УД Пакистану. За даними індійської сторони, цей контракт став також найбільшим контрактом індійських ВПС за останні роки.

В даний час більше 240 літаків Ан-32 успішно експлуатуються в країнах з різними кліматичними умовами, серед яких країни СНД, Індія, Шрі-Ланка, Колумбія, Перу, Мексика, Афганістан, країни Африки.