ru ua

Україна оскаржить в апеляційному суді рішення про виплату боргу ЄЕСУ

Автор: RBC.UA
Рішення Господарського суду міста Києва у справі за позовом Росії до України щодо боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) буде оскаржено у Київському апеляційному господарському суді. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Рішення Господарського суду міста Києва у справі за позовом Росії до України щодо боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) буде оскаржено у Київському апеляційному господарському суді. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Міністерство юстиції забезпечує представництво інтересів уряду у цій справі. Правові аргументи при апеляції будуть викладені в апеляційній скарзі, яка готується.

Зазначимо, що за результатами розгляду названої справи рішенням Господарського суду міста Києва від 19 вересня 2012 р. позов Міністерства оборони РФ було задоволено частково та стягнуто з Державного бюджету України шляхом безспірного списання Державною казначейською службою України з будь-якого рахунку 3 млрд 113 млн 053 тис. 506, 26 грн.

Читайте також: Госпсуд Києва зобов'язав Кабмін виплатити Міноборони РФ 3,1 млрд грн за боргом ЄЕСУ

У свою чергу перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський заявляє, що в держбюджеті України немає грошей на виплати за позовом Міноборони Росії до Кабінету міністрів України за боргом ЄЕСУ.

Міноборони РФ пред'явило позов українському уряду за результатами розслідування діяльності компанії ЄЕСУ, до керівництва якої причетна екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. На першому судовому засіданні 5 вересня суддя Івченко повідомив, що по таких справах немає термінів давності і пом'якшуючих обставин, оскільки в міждержавній практиці по боргах приватних компаній, таких як ЄЕСУ, якщо гарантом виступала держава (Кабмін України при прем'єрі Лазаренко), не може бути ніяких послаблень.

Кримінальна справа проти Тимошенко, щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), 29 березня ц.р. було передано до суду.

Читайте також: Вирок Тимошенко по "газовій справі" остаточно визнаний законним (відео)

Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол

Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн.

Генеральна прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.

Згідно з вироком Печерського суду м. Київ від 11 жовтня 2011 р. Юлія Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Зараз Тимошенко перебуває на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці".

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Також Тимошенко підозрюють в причетності до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня

Справи проти опозиційного екс-прем'єра відбилися на зовнішній політиці України, за ініціативою ЄС призупинено укладання Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з Україною ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.