ua en ru

Україна має намір брати участь в будівництві зарубіжних LNG-терміналів

Автор: RBC.UA
Україна розглядає можливість участі в закордонних проектах з будівництва терміналу для перевалки зрідженого природного газу (LNG-терминал). Про це повідомив голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами Владислав Каськів.

Україна розглядає можливість участі в закордонних проектах з будівництва терміналу для перевалки зрідженого природного газу (LNG-терминал). Про це повідомив голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами Владислав Каськів.

Мова йде про участь в капіталі одного з LNG-терминалів пише видання "Комерсант-Україна". За інформацією джерела видання в Міненерго, йдеться про участь у статутному капіталі терміналу на узбережжі Чорного моря в Грузії.

"Термінал буде перевалювати до 5 млрд кубометрів азербайджанського газу, що надходить по газопроводу, що зв'язує Азербайджан і Грузію",- зазначає співрозмовник видання.

Нагадаємо, Україну в найближчі пару років планує побудувати свій термінал з прийому зрідженого газу в Одеській області - у лютому іспанська Socoin завершила розробку ТЕО LNG-терминалу біля морпорту "Південний" потужністю 10 млрд куб. м газу в рік.

Раніше уряд планував завершити першу чергу будівництва і пропустити перші кубометри газу через термінал до кінця 2013 р. Середній термін окупності таких проектів становить від 7 до 15 років.

Будівництво LNG-терміналу належить до пріоритетних національних проектів. У минулому році уряд прийняв рішення про передачу прав на реалізацію робіт зі спорудження морського терміналу з прийому скрапленого природного газу LNG-терміналу від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами.

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Втім, експерти поки вважають проект ефективність LNG-терміналу слабо прогнозованою. За словами експерта Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, використання скрапленого газу, видобуток газу-метану вугільних пластів і видобуток сланцевого газу дає економію в 15 млрд куб. м. газу. Однак, на його думку, "проекти видобутку сланцевого газу і терміналу LNG є більш фантастичними, ніж реалістичними".

Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Крім того, за словами голови Каськіва, скраплений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. "На український термінал скрапленого газу газ може поставлятися або з Каспійського регіону, або з будь-якої точки світу, але через Босфорську протоку... Є ще один екзотичний варіант, на даний момент він нами серйозно вивчається, це можливість поставок газу з турецького узбережжя, де можливо також буде побудований термінал скрапленого газу. Це все варіанти. Тому інтриги особливої немає. Але ми не замикаємося на якомусь з цих рішень... А звичайна і логічна це першочергове орієнтація на Каспійський регіон", - сказав Каськів.