ua en ru

Україна планує підписати декларацію про єдиний авіаційний простір з ЄС в 2011 р

Автор: RBC.UA
Україна планує підписати декларацію про єдиний авіаційний простір з Європейським союзом в 2011 р.

Україна планує підписати декларацію про єдиний авіаційний простір з Європейським союзом в 2011 р. Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів України заявив міністр транспорту і зв'язку Костянтин Єфименко, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами міністра, 13 жовтня це питання обговорювалося в рамках візиту делегації Кабміну до Брюсселя з єврокомісаром з питань транспорту Сиімом Калласом.

"Ми готові підписати угоду про вільний доступ до авіаційного простору, проте у нас є невирішені питання - це завантаженість вітчизняних авіакомпаній, які не дуже сильні в порівнянні з європейськими", - заявив К.Єфименко.

У свою чергу, за словами міністра транспорту, С.Каллас завірив, що ЄС готовий виділити українським авіакомпаніям квоти по доступу до європейських аеропортів, оскільки ЄК насамперед цікавить підвищення безпеки руху в Україні.

Декларація про єдиний авіаційний простір передбачає, що в Україні діятимуть європейські стандарти з безпеки руху авіатранспорту.

За даними Мінтрансзв'язку, ситуація із забезпеченням безпеки польотів за 9 міс. 2010 р. залишається стабільною. Державіаадміністрація також проаналізувала стан безпеки польотів у 2010 р. Порівняно з минулим і позаминулим роком зменшилася кількість серйозних інцидентів та авіаційних подій зі смертельними наслідками.

Відзначимо, в аеропортах країн Європейського союзу і країн, які є членами Європейської конференції цивільної авіації, з початку 2010 р. було проведено 200 наземних інспекцій літаків українських авіаперевізників за програмою інспекції іноземних повітряних судів (SAFA - Safety Assessment for Foreign Aircrafts). В цілому перевірено 25 українських авіакомпаній. За наслідками цих перевірок, коефіцієнт українських авіаперевізників залишається на рівні середньоєвропейського показника і демонструє позитивну динаміку.

Нагадаємо, в травні 2010 р. фахівці Державіаадміністрації і експерти дослідницької програми організації повітряного руху в Єдиному європейському повітряному просторі (спільне підприємство SESAR Joint Undertaking - the Single European Sky АТМ Research Programme) домовилися про співпрацю.