Україна розпочала розміщення казначейських зобов'язань для населення обсягом 100 млн дол

Міністерство фінансів України сьогодні, 10 жовтня, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 5 вересня 2012 р. № 836 "Про випуск казначейських зобов'язань", розпочало розміщення казначейських зобов'язань на пред'явника в документарній формі серії А обсягом 100 млн дол. з терміном обігу 24 місяці, номінальною вартістю 500 дол., з відсотковою ставкою 9,2% річних і сплатою купонів кожні шість місяців.

Міністерство фінансів України сьогодні, 10 жовтня, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 5 вересня 2012 р. № 836 "Про випуск казначейських зобов'язань", розпочало розміщення казначейських зобов'язань на пред'явника в документарній формі серії А обсягом 100 млн дол. з терміном обігу 24 місяці, номінальною вартістю 500 дол., з відсотковою ставкою 9,2% річних і сплатою купонів кожні шість місяців, повідомляє прес-служба відомства.

Читайте також: Держказначейські валютні зобов'язання є на 9,2% вигіднішими, ніж банківський депозит, - експерти

Розмір доходу за кожним купоном є фіксованим і становить 23 дол. Казначейські зобов'язання випускаються двома серіями А і Б. Обсяг випуску кожної серії становить 100 млн дол. за номіналом. Казначейські зобов'язання наступної серії розміщуються після продажу попередньої.

Продаж казначейських зобов'язань фізичним особам будуть здійснювати близько 500 установ "Ощадбанку" на всій території України за вартістю продажу, встановленою Мінфіном.

Читайте також: Мінфін планує в IV кварталі 2012 р. здійснити держпозики на 6,9 млрд грн

Як повідомлялося, продажна вартість казначейських зобов'язань залежить від часу їх продажу, зокрема, чим ближче час купонної виплати, тим вища ціна продажу казначейських зобов'язань.

Для підтримки ліквідності казначейських зобов'язань "Ощадбанк" може викуповувати у фізичних осіб належні їм казначейські зобов'язання на договірних засадах за ціною, не нижчою від номінальної вартості у валюті їх випуску.

Нагадаємо, банкнотно-монетний двір Національного банку України розпочав друк державних казначейських зобов'язань, загальний обсяг емісії яких складе 200 млн дол, 24 вересня.

Читайте також: Мінфін України розмістив ОВДП на загальну суму 780,3 млн грн

"Придбати державні казначейські зобов'язання на загальну суму до 150 тис. грн зможе будь-який громадянин без пред'явлення документів. У разі їх придбання на більшу суму потрібно буде мати при собі документ для ідентифікації особи... Умовами обігу казначейських зобов'язань передбачена можливість продажу їх у будь-який момент державному "Ощадбанку". Головною перевагою казначейських зобов'язань є нульові ризики, оскільки повернення коштів гарантує держава", - наголошував раніше регулятор.

Як повідомлялося, 8 серпня в Україні набув чинності закон № 5034-VI "Про внесення змін до статті 11 закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо казначейських зобов'язань", який дозволяє випускати казначейські зобов'язання у валюті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся