ua en ru

Україна почала головувати в ЦЄІ

Автор: RBC.UA
Україна почала головувати в Центральноєвропейській ініціативі (ЦЄІ) і, таким чином, почала діяльність в цій організації замість Сербії, яка головувала в 2011 році. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Україна почала головувати в Центральноєвропейській ініціативі (ЦЄІ) і, таким чином, почала діяльність в цій організації замість Сербії, яка головувала в 2011 році. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Раніше міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в розмові з генеральним секретарем Центральноєвропейської ініціативи, послом Герхардом Фанцельтером відзначив важливість участі України в діяльності ініціативи, враховуючи її стратегічний євроінтеграційний курс.

Нагадаємо, Грищенко очолює організаційний комітет з підготовки та забезпечення здійснення заходів, пов'язаних з головуванням України в Центральноєвропейської ініціативи в 2012 р.

Відзначимо, як заявив на початку листопада 2011 г.премьер-міністр України Микола Азаров під час спільної прес-конференції глав-делегацій держав-учасників "Загальною трійки Центральноєвропейської ініціативи" в Белграді, Україна продовжує наполягати на включенні в угоду про асоціацію перспективи членства в Європейському Союзі. "Ми вважаємо, що в цій угоді повинна чітко бути відображена перспектива членства України в ЄС", - підкреслив Азаров.

Крім того, Азаров зазначив, що Україна розглядає співробітництво в рамках Центральноєвропейської ініціативи як одну з важливих складових в реалізації євроінтеграційної політики.

Нагадаємо, в серпні 2011 р., Президент України Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову розробити та затвердити план заходів з підготовки до головування України в ЦЄІ в 2012 році.

Янукович також доручив створити організаційний комітет з підготовки та здійснення заходів, пов'язаних з головуванням України в ЦЄІ в 2012 році, і вирішити питання фінансування заходів, пов'язаних з головуванням України в цій організації.

Центральноєвропейська ініціатива (ЦЄІ) - регіональне об'єднання країн Центральної і Східної Європи, діяльність якого має метою налагодження багатостороннього співробітництва в політичній, соціально-економічного, наукового і культурній сферах і сприяння на цій основі зміцненню стабільності і безпеки в регіоні.

До її складу входять 18 країн - Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Угорщина, Італія, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія і Україна. З 18 країн-членів ЦЄІ дев'ять вже є членами Європейського союзу.

Україна почала розвивати контакти з ЦЄІ в 1992 р. шляхом участі в діяльності декількох робочих груп. У березні 1994 р. Україна отримала статус асоційованого члена ради ЦЄІ, а 31 травня 1996 р. отримала статус повноправного члена.