ru ua

Україна може запровадити мораторій на експорт пшениці, - Присяжнюк

Автор: RBC.UA
В Україні не виключено введення мораторію на експорт пшениці після подолання планки в обсязі 4 млн т. Про це в ході брифінгу повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

В Україні не виключено введення мораторію на експорт пшениці після подолання планки в обсязі 4 млн т. Про це в ході брифінгу повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Присяжнюк повідомив, що Мінагрополітики збільшило прогноз урожаю зернових культур з 45,3 до 46-46,5 млн т.

Читайте також: Янукович призначив Бісюка першим заступником глави Мінагрополітики

"На сьогоднішній день ми плануємо валовий збір зернових на рівні 46-46,5 млн т", - заявив Присяжнюк.

За його словами, прогнозний обсяг експорту складе 21 млн т.

Крім того, міністр не виключає введення мораторію на експорт пшениці після подолання планки в обсязі 4 млн т.

Нагадаємо, раніше Мінагрополітики прогнозувало експорт зернових у 2012-2013 МР на рівні 21-23 млн т.

Читайте також: Експорт зернових потрапив під адміністративне блокування в Україні, - УЗА

Експерти відзначають, що у 2012-2013 МР Україна зможе експортувати близько 20 млн т зернових. Як заявив заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Микола Пугачов, близько 20 млн т зернових Україна зможе експортувати за кордон, підтримуючи свій платіжний баланс зовнішньої торгівлі. Тому, за його словами, жодних проблем з виконанням зовнішніх зобов'язань не передбачається.

Як повідомлялося, в Україні на 12 вересня намолочено 26,8 млн т зернових культур. "На сьогодні намолочено 26,8 млн т зернових, з них 25,5 млн намолочено ранніх зернових", - сказав Присяжнюк. За його словами, найбільша врожайність у Київській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій областей. Низька врожайність у Миколаївській, Дніпропетровській областях та у Криму.

Читайте також: ВР дозволила залучити китайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора

Напередодні Президент Віктор Янукович заявив, що Україна з початку 2012 р. експортувала сільськогосподарської продукції на суму 9 млрд дол., що на 35% більше, ніж за аналогічний період 2011 р. "Цього року виробництво зернових і зернобобових очікується на рівні 46 млн т.", - зазначив глава держави.

Серед проблем сільського господарства Янукович назвав занадто повільний рух реформ, недотримання норм ведення землеробства і безвідповідальне ставлення до землі, а також імпортозалежність України по деяких видах продовольства.

Президент нагадав, що саме в секторі АПК формується значна частка національного ВВП. За його словами, вітчизняний аграрний сектор демонструє високі темпи зростання - обсяги виробництва сільгосппродукції цьогоріч збільшилися в 15 регіонах.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Нагадаємо, за прогнозом Присяжнюка, експорт сільгосппродукції з України у 2012 р. виросте на 20%. Як зазначив раніше міністр, Україна планує збільшити валове виробництво сільгосппродукції до 2020 р. в 1,6 рази.

Як раніше заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, зростання попиту на сільгосппродукцію України на 1% здатне забезпечити зростання ВВП на 2,1%.