Україна може стати центрально-європейським газовим хабом, - Ставицький
Україна на основі газових сховищ може виконувати роль центрально-європейського газового хабу. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький (на фото) сьогодні на брифінгу після участі в круглому столі з розвитку газового ринку України
"Ми надаємо особливе значення створенню центрально-європейського хабу в Україні на основі наших газових сховищ. На сьогодні газові сховища України володіють можливістю 31 млрд куб. м. При виконанні інвестиційного проекту, який ми зараз технічно майже погодили, ми вийдемо на зберігання 50 млрд куб. м. Я скажу, що це достатньо серйозні проекти", - заявив Ставицький.
"Наступний основний момент, який ми обговорюємо сьогодні, полягає в тому, що Україна - не тільки транзитний партнер. Подивіться на її газові сховища і можливості України в цій сфері. Це найбільші газові сховища в Європі", - відзначив у свою чергу комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер.
Читайте також: Євросоюз налаштований на розвиток газової взаємодії з Україною
Також Ставицький додав: "Ми зараз продовжуватимемо і після конференції обговорення цього питання, а саме: створення робочої групи для того, щоб за найближчий тиждень виписати порядок взаємин, щоб ми чітко і поетапно могли виконати наші зобов'язання".
Нагадаємо, на початку березня Еттінгер заявляв, що створення регіонального газового хабу на території України найближчими роками не є реалістичним. Правда, при цьому він відзначив, що у такого проекту можуть бути непогані перспективи.
Читайте також: Створення регіонального газового хабу в Україні найближчими роками нереалістичне, - ЄС
"Конкретних дискусій щодо такого проекту (створення регіонального газового хабу) поки не ведеться, але є чималі перспективи. Наприклад, можливо, що в наступному десятилітті будуть побудовані LNG-термінали в Грузії (для зрідження каспійського газу) і Одесі, і ми налагодимо подальший транзит по існуючих газопроводах", - сказав тоді Еттінгер.
В той же час, відповідаючи на питання, чи підтримує ЄС такий проект, єврокомісар відзначив: "Даруйте, але поки я цього не можу сказати. Можливо, через п'ять років наступний склад Єврокомісії (2015-2019 року) прийме рішення про підтримку, але на найближчі роки це не є реалістичним".
Читайте також: Україна 15 травня почне тестові поставки газу із Словаччини
Сьогодні Еттінгер також заявив, що Євросоюз зацікавлений в газових сховищах України, а також в двосторонній торгівлі газом. Крім того, ЄС готовий надати частину фінансів на реконструкцію української ГТС. Також Євросоюз зацікавлений у реверсних постачаннях газу.
Єврокомісар відзначив, що ЄС до кінця року чекає рішень щодо модернізації української ГТС: "До кінця цього року ми повинні отримати відповіді на всі питання".