ua en ru

Україна може погодитися на пропозиції РФ по врегулюванню кордону в Керченській протоці

Автор: RBC.UA
Дипломати з МЗС України, які курирують питання проведення кордону між Україною і Росією в Керченській протоці, вважають "прийнятними" пропозиції російської сторони щодо врегулювання питання.

Дипломати з МЗС України, які курирують питання проведення кордону між Україною і Росією в Керченській протоці, вважають "прийнятними" пропозиції російської сторони щодо врегулювання питання.

За інформацією видання "Дзеркало тижня. Україна", російські пропозиції щодо врегулювання проблеми були передані ще в грудні. Співрозмовники видання запевняють, що українські парламентери навіть були захоплені зненацька. Деталі цих новацій поки не відомі - переговори проходять в умовах підвищеної секретності. Але росіяни на останніх зустрічах заговорили не тільки про розмежування акваторії, але і дуже чітко про те, як повинен пройти кордон, про зони відповідальності.

Дипломати, які курирують цей напрям в українському МЗС, оцінюють пропозиції росіян як "прийнятні", оскільки координати лінії кордону, запропоновані Москвою, лише трохи відрізняються від української версії. Більш того, в останні тижні українські дипломати вперше відчули тиск з боку росіян, які прагнуть якнайшвидше вирішити питання про делімітацію морських просторів.

Видання пише, що проблема розмежування морських просторів стала частиною широкого пакету українсько-російських домовленостей. У всякому разі, за подібний підхід вирішення накопичених проблем якраз і виступають в адміністрації Президента України, особливо з урахуванням газових переговорів Москви і Києва.

Зазначимо, ще влітку минулого року міністри закордонних справ України і Росії заявили, що в цілому сторони не мають розбіжностей в питанні територіальної розмежування в Азовському морі і Керченській протоці. Міністри закордонних справ України і РФ Костянтин Грищенко і Сергій Лавров стверджували, що на переговорах в Одесі відбувся якісний прорив у роботі українсько-російської комісії з делімітацію кордону в Азовському морі і Керченській протоці.

Нагадаємо, для України важливе підтвердження адміністративного кордону в Керченській протоці, який існував ще з радянських часів. Це дозволяє нашій країні і далі володіти Керч-Єникальським каналом - єдиним водним шляхом з Чорного моря в порти Волго-Донського басейну. Такий розклад неприйнятний для Кремля, геополітичні амбіції якого ростуть по мірі чергового стрибка світових цін на нафту і газ: у Москві побоюються, що Київ може в будь-який момент закрити Азовське море для Росії.

Процес демаркації сухопутного кордону зрушився з місця ще в позаминулому році. В липні 2010 р. Верховна Рада України прийняла закон "Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією про демаркацію українсько-російського державного кордону". Угода передбачає створення спільної україно-російської демаркаційної комісії та проведення демаркації кордону відповідно до договору від 29 січня 2003 р.

Делімітація і демаркація кордону з РФ є важливою умовою для інтеграції України в ЄС.