ua en ru

Україна шукає економічні перспективи у співпраці з Південною Кореєю

Автор: RBC.UA
Товарообіг між Україною і Республікою Корея з 1992 р. виріс більш ніж у 100 разів - з 12 млн дол. до 1,5 млрд дол. Про це заявив виконавчий директор Торгово-промислової палати Кореї Лі Дон-Ґун на українсько-корейському бізнес-форумі у Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

Товарообіг між Україною і Республікою Корея з 1992 р. виріс більш ніж у 100 разів - з 12 млн дол. до 1,5 млрд дол. Про це заявив виконавчий директор Торгово-промислової палати Кореї Лі Дон-Ґун на українсько-корейському бізнес-форумі у Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

"Україна та Корея встановили дипломатичні відносини у 1992 р. З того часу відносини постійно розширювалися і зміцнювалися. Наша двостороння торгівля підвищилася від 12 млн дол. В 1992 р. до 1,5 млрд дол. у 2010 р. По першій половині цього року обсяг торгівлі склав 758 млн дол."

Дон-Ґун поінформував, що основу імпорту Кореї з України становлять добрива, сталь і хімпродукти. Україна імпортує з Кореї в основному автомашини, запчастини, пластик та споживчу електроніку.

"Однак, я вважаю, що нинішній рівень економічних відносин не повністю відображає потенціал, який ми маємо. Зважаючи на потенціал зростання двох економік, я думаю, що є дуже великий простір для подальшого розширення нашого партнерства. Я упевнений, що посилення спільної співпраці у приватному секторі у поєднанні із постійною підтримкою держави відкриє нові шляхи економічних відносин", - відзначив він.

"Я упевнений, що промислова структура обох економік дозволить постійне розширення торгівлі", - наголосив Дон-Ґун.

Раніше в ході зустрічі з прем'єр-міністром Республіки Корея Кім Хван Сіком прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що Україна готова до активної співпраці з Південною Кореєю у виробництві швидкісних поїздів на території України (Корея поставить в Україну мінімум 6 швидкісних поїздів для проведення Євро- 2012), в галузі використання космосу, в авіа-і автомобілебудуванні, а також в галузі культури, туризму і спорту.

"Видається перспективною наша співпраця в галузі авіабудування, зокрема в рамках реалізації меморандуму про взаєморозуміння між ДП "Антонов" і корейською авіапромисловістю. Українська сторона зацікавлена в розвитку співпраці з Кореєю в галузі автомобілебудування. Ми вітаємо ініціативу корпорації Hyundai про створення спільного підприємства в Україну. Також перспективним напрямком може стати створення в Україну україно-корейського підприємства з виробництва потужних світлодіодів та енергозберігаючих світильний приладів. Ми також готові дати цьому напрямку нові преференції", - сказав Микола Азаров.

Кім Хван Сік, в свою чергу, заявив, що Південна Корея готова співпрацювати з Україною в галузі сільського господарства, енергетики та оборонної промисловості.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна готова до активізації українсько-корейського діалогу.

Вже на українсько-корейському бізнес-форумі Кім Хван Сік зазначив, що Республіка Корея зацікавлена у розвитку співпраці з Україною в сільському господарстві, авіакосмічній галузі та альтернативній енергетиці.

"Україна є транспортним вузлом, що сполучає Європу і Азію, а також Балтійське і Чорне моря, має величезну територію. Країна знаходиться в десятці найбільших світових виробників руди, а також володіє величезними науковими технологіями у сфері авіації і космосу та людським ресурсом. У свою чергу Корея має капітал, прикладні технології і досвід економічного розвитку. Якщо ми з'єднаємо наші потенціали - ми можемо створити успішну модель розвитку економічного співробітництва. Можливості співпраці особливо високі саме у сфері сільського господарства, космосу, авіації і поновлюваних джерел енергетики", - сказав корейський прем'єр-міністр.

Він висловив упевненість, що об'єднання українських ресурсів з корейських технологіями дасть колосальний ефект синергії для розвитку перерахованих галузей.

У свою чергу, присутній на форумі голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко відзначив, що в середині грудня 2011 р. Держагентство з інвестицій і управління нацпроектами України проведе в Сеулі road-show, в ході якого презентує корейському бізнес-співтовариству свої проекти. Також в кінці 2011 р. - на початку 2012 р. в Південній Кореї відбудуться спільне засідання українсько-корейської комісії з економічного співробітництва і четверте засідання міжурядової ради з науково-технічної співпраці.

Раніше повідомлялося, що Південна Корея має намір збільшити витрати в наступному фінансовому році з метою стимулювати створення нових робочих місць і підтримати економічне зростання у країні, повідомляє BBC. Відповідно до запропонованого міністерством фінансів проекту бюджету планується витратити на 5,5% більше - до 275 млрд долЕкономіка Південною Кореєю тримається переважно зарахунок експорту.

Також прогнозувалося, що до 2015 р. Південна Корея стане третьою країною в Азії за кількістю мільйонерів.