ua en ru

Україна і Японія створять наносупутник дистанційного зондування Землі

Автор: RBC.UA
Україна і Японія створять наносупутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Така домовленість досягнута в ході візиту до України у липні японської делегації у складі представників Токійського університету, університету Шиншю і компанії NPO Intercos, повідомляє прес-служба Національного космічного агентства України (НКАУ).

Україна і Японія створять наносупутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Така домовленість досягнута в ході візиту до України у липні японськіої делегації у складі представників Токійського університету, університету Шиншю і компанії NPO Intercos, повідомляє прес-служба Національного космічного агентства України (НКАУ).

"В ході переговорів відзначено, що спільне проектування і експлуатація мікро- і наносупутників є доцільним і перспективним напрямом розширення українсько-японської співпраці у сфері космічної діяльності", - йдеться в повідомленні.

Ухвалено рішення про опрацьовування можливості надання проекту створення наносупутника ДЗЗ статусу офіційного українсько-японського проекту. Для цього сторони домовилися підготувати відповідні угоди і підписати їх під час авіасалону "Авіасвіт-2010" в Києві у вересні 2010 р.

Українська сторона розгляне можливість розширення складу учасників проекту створення наносупутника, а також можливість розробки освітньої програми з обміном студентами і стажуванням фахівців. Передбачається також проведення консультацій з українськими фахівцями про технічні характеристики датчиків створюваного наносупутника ДЗЗ.

Нагадаємо, що минулого року Україна і Білорусь домовилися спільно використовувати інформацію своїх супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) після їх запусків. Сторони вирішили співробітничати в створенні міні- і мікросупутників ДЗЗ, корисного навантаження для супутників ДЗЗ (оптико-електронної і спектральної апаратури), систем управління, прийому і обробки інформації від космічних апаратів ДЗЗ, при розробці сучасних технологій обробки даних ДЗЗ для вирішення прикладних завдань.