ru ua

Україна і Сербія створять зону вільної торгівлі

Автор: RBC.UA
Україна і Сербія домовилися про початок процедури щодо підготовки угоди про створення зони вільної торгівлі. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в ході зустрічі з Президентом Сербії Борисом Тадичем, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна і Сербія домовилися про початок процедури щодо підготовки угоди про створення зони вільної торгівлі. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в ході зустрічі з Президентом Сербії Борисом Тадичем, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми також домовилися, що ми починаємо процедуру з підготовки угоди про створення зони вільної торгівлі між нашими країнами. Підсумовуючи, можу впевнено сказати, що сьогоднішній візит Президента Сербії пана Бориса Тадича надав якісно новий імпульс всебічному розвитку українсько-сербських відносин", - заявив Янукович.

Крім того, Президенти України та Сербії обговорили питання співробітництва держав на міжнародній арені, взаємодії в рамках роботи міжнародних організацій, зокрема в ООН та ОБСЄ. Також, важливе місце в діалозі посіли питання європейської інтеграції "як для України, так і для Сербії є пріоритетними і мають стратегічне значення", - підкреслив Янукович. Президент Україна Віктор Янукович заявив, що для України є корисним досвід Сербії зі співробітництва з Європейським Союзом.

Зазначимо, вчора повідомлялося, що договір про ЗВТ з країнами СНД переданий на ратифікацію ВР.

Раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв, що сподівається на ратифікацію Верховною Радою угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД найближчим часом.

23 жовтня Президент України Віктор Янукович заявив, що угода про зону вільної торгівлі з країнами СНД не буде перешкоджати євроінтеграції України. Глава держави зазначив: складна економічна ситуація в світі вимагає від України активних зусиль з інтеграції національної економіки у світову.

Нагадаємо, раніше, член Європейської комісії з питань торгівлі Карел де Гухт заявив на зустрічі з першим віце-прем'єром, міністром економічного розвитку і торгівлі України Андрієм Клюєвим, що не бачить протиріч у підписаній угоді про зону вільної торгівлі в рамках СНД і створенням ЗВТ Україна-ЄС.

Прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали 18 жовтня в ході засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі.

Робота над угодою тривала 3 роки, відбулося 14 раундів переговорів. Активізувалася робота протягом 2010-2011 років.
8 листопада заступник міністра закордонних справ Віктор Майко повідомив, що всі політичні переговори, між Україною та Європейським Союзом про зону вільної торгівлі та асоційоване членство, планується врегулювати до 19 грудня.
Зазначимо, у двосторонніх відносинах України та Європейського союзу нині намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення нових кримінальних справ проти Тимошенко.

Прецедент утримання Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному із звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку того, що відбувається серед світової громадськості.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".
Зазначимо, 17 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна веде переговори про створення ЗВТ з десятьма країнами.

"Ми за відкриті ринки, за вільний доступ товарів, за вільну конкуренцію в рамках як Європи, так і СНД. Ми зараз приблизно з десятьма країнами ведемо переговори про створення зони вільної торгівлі, в тому числі з таким великим нашим партнером, як Туреччина. Там теж не все просто, є свої плюси, але є і мінуси, але все-таки ми прихильники того, щоб Україна розвивалася в умовах конкуренції ", - сказав прем'єр.