ua en ru

Україна і Росія готує додаткові угоди по базуванню Чорноморського флоту РФ в Криму

Автор: RBC.UA
Два проекти додаткових угод по базуванню Чорноморського флоту РФ в Криму спільно підготували Київ і Москва, передає "5 канал".

Два проекти додаткових угод по базуванню Чорноморського флоту РФ в Криму спільно підготували Київ і Москва, передає "5 канал".

За словами міністра оборони РФ Анатолія Сердюкова, сторони вже мають певні напрацювання і бачення подальшої співпраці.

Нагадаємо, при Президентові Вікторі Ющенку проблема Чорноморського флоту знову стала однією з головних у відносинах Росії та Україні. Кульмінацією стали погрози Києва перешкодити поверненню кораблів, які вирушили для виконання бойових завдань біля берегів Грузії під час війни в серпні 2008 р.

Зазначимо, міжнародна комісія з питань інвентаризації об'єктів нерухомості, які використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації, 20-21 жовтня на засіданні в Криму підведе попередні підсумки своєї роботи.

До складу комісії входять представники Фонду держмайна, МЗС, Державного агентства земельних ресурсів та Міністерства оборони України, а також відповідних державних органів Російської Федерації.

На сьогодні вже здійснена інвентаризація понад 200 об'єктів.

Як повідомляє Фонд державного майна України, з 6 жовтня по домовленості Міністерств закордонних справ України та Російської Федерації в Криму почали інвентаризацію об'єктів нерухомості, використовуваних російським Чорноморським флотом на підставі угоди між Україною і Росією про параметри поділу ЧФ.

Нагадаємо, в квітні цього року міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко повідомив про досягнення прогресу в питанні інвентаризації земель та інфраструктури, переданих у користування Чорноморському флоту РФ. За його словами, після інвентаризації нерухомого майна повинна бути визначена ринкова вартість об'єктів оренди.

В той же час, за оцінками Міністерства фінансів Криму, компенсація за базування Чорноморського флоту Росії на території півострова повинна становити не менше 39,4 млн грн і її повинні отримувати ще 10 регіонів автономії.

У Мінфіні Криму зазначили, що в даний час в проекті держбюджету на 2012 р. Міністерством фінансів України закладена компенсація тільки бюджетам Феодосії (1,8 млн грн) і Сімферопольського району (0,5 млн грн). В стадії затвердження в Кабміні знаходиться методика розрахунку даних втрат місцевих бюджетів. Однак у запропонованій редакції документа передбачено розрахунок втрат тільки по земельних ділянках з проведеною грошовою оцінкою. Враховуючи, що більшість земельних ділянок ЧФ РФ знаходяться за межами населених пунктів, грошова оцінка по ним не проводилася. На ці цілі необхідно 3,3 млн грн.

У міністерстві фінансів Криму вважають доцільним провести грошову оцінку зазначених ділянок за рахунок залучення коштів спеціального фонду з охорони та раціонального використання земель. У відомстві зазначили, що при невеликих витратах бюджети регіонів зможуть отримати значні суми компенсації. Зокрема, в Бахчисарайському районі при витратах на грошову оцінку в 46,7 тис. грн розрахункова сума щорічної компенсації складе 479 тис. грн, в Джанкойському районі - 12,5 тис. грн та 114,4 тис. грн, Ленінському районі - 2 , 9 млн грн і 27 млн ​​грн і т. д.

На співфінансування витрат буде передбачена субвенція в розмірі 450 тис. грн.

Відзначимо, 21 жовтня 2010 р. посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що Україна і Росія підпишуть до п'яти угод з питань перебування ЧФ РФ в Криму.

Раніше, 20 жовтня 2010 р. міністр оборони України і РФ Михайло Єжель і Анатолій Сердюков в Ялті підписали "Протокол між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Російської Федерації про надання інформації про загальну чисельність особового складу і основних озброєнь Чорноморського флоту Російської Федерації, що знаходяться на території України".

Відповідно до підписаного протоколу, російська сторона щорічно до 1 січня надаватиме українській стороні інформацію про загальну чисельність особового складу і основних озброєнь Чорноморського флоту РФ, який дизлокується на території України. Інформація торкатиметься, зокрема, загальної чисельності особового складу, чисельності бойових і надводних кораблів, підводних човнів, бойових катерів і допоміжних суден, бойових броньованих машин, літальних апаратів, деяких типів артилерійських систем калібру 100 мм і більше, мінометів калібру 82 мм і вище.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 р. в Харкові Президент України Віктор Янукович і Президент Росії Дмитро Медведєв підписали угоду між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України, згідно з якою термін перебування ЧФ Росії продовжений на 25 років - до 2042 р.