Україна і РФ можуть обговорити формулу ціни на газ 19 квітня

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін пообіцяв доручити віце-прем'єр-міністру РФ Ігорю Сєчіну під час його візиту в Україну 19 квітня обговорити з урядом України питання обґрунтованості формули ціноутворення на газ для України. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін пообіцяв доручити віце-прем'єр-міністру РФ Ігорю Сєчіну під час його візиту в Україну 19 квітня обговорити з урядом України питання обґрунтованості формули ціноутворення на газ для України. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні відкриваючи засідання Кабміну, передает корреспондент РБК-Украина. 

"Головним позитивним результатом нашої дискусії з В.Путіним було те, що прем'єр-міністр Росії пообіцяв доручити своєму заступнику І.Сєчіну під час його візиту в Україну 19 квітня обговорити з урядом України питання обґрунтованості всієї формули ціноутворення на газ для України. Тому доручаю першому віце-прем'єр-міністру (Андрію) Клюєву, міністру енергетики (Юрію) Бойко в переговорах з заступником керівника російського уряду використати всі аргументи, інформацію і аналіз, які у нас є щодо логічних умов угод щодо постачання газу з Росії та країн Європейського Союзу" - сказав М.Азаров.

Раніше М.Азаров доручив А.Клюєву та Ю.Бойко запропонувати додаткові аргументи для перегляду формули формування ціни на російський газ.

Нагадаємо, 14 березня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що, згідно формулі, ціна на російській газ для України у IV кварталі 2011 р. складе 347 дол./тис. куб. м.

Раніше, 10 березня заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха заявив, що середньорічна ціна на російський газ для України може перевищити 300 дол. за 1 тис. куб. м.

В свою чергу голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін заявив, що ціна на російський газ для України на кінець 2011 р. може скласти близько 300 дол. за 1 тис. куб. м.

29 жовтня ц.р. М.Азаров заявив, що прем'єр-міністр РФ Володимир Путін погодився з тим, що в газовому контракті між Україною і Росією є моменти, які можуть викликати заперечення української сторони.

Раніше М .Азаров заявив, що угода на постачання газу до України не може влаштовувати Україну. "Реалії ринку змінилися, а тому базове значення і формула визначення ціни вимагають перегляду", - сказав прем'єр. Крім того, Україна в 2010 р. приєдналася до Європейської енергетичної хартії і ухвалила закон про ринок газу. Таким чином, змінилося нормативне поле, відзначив глава уряду. "Через це, угода, укладена попереднім урядом, зараз не відповідає чинному законодавству України. Це реалії, які не можна проігнорувати", - підкреслив М.Азаров, додавши, що потрібно "шукати компроміс з російськими колегами".

19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали контракт на постачання газу і його транзит на період з 2009 р. по 2019 р.

Раніше, 7 січня 2009 р. "Газпром" припинив постачання газу до Європи, заздалегідь звинувативши Україну в крадіжці палива.

2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, в якій обмовлялося, що з 1 січня 2009 м. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини з постачань газу, усуваючи, таким чином, зі схеми RosUkrEnergo, яка була посередником із закупівлі газу для України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся