ua en ru

Україна і МВФ продовжать переговори 19-21 квітня, - Акімова

Автор: RBC.UA
Делегації Кабінету міністрів України і Національного банку України (НБУ) продовжать переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) під час щорічних зборів організації, які відбудуться 19-21 квітня 2013 р. Про це заявила перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова в інтерв'ю агентству Bloomberg, повідомляє прес-служба глави держави.

Делегації Кабінету міністрів України і Національного банку України (НБУ) продовжать переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) під час щорічних зборів організації, які відбудуться 19-21 квітня 2013 р. Про це заявила перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова (на фото) в інтерв'ю агентству Bloomberg, повідомляє прес-служба глави держави.

Читайте також: Україна демонструє недостатню гнучкість у переговорах з МВФ і ЄС, - Бердж

"Україна має ресурси, щоб погасити свої борги без МВФ", - зазначила Акімова. У той же час, за її словами, ці переговори будуть стосуватися питань дефіциту державного бюджету, енергетики та монетарної політики.

Також перший заступник голови АП наголосила, що співпраця з МВФ є дуже важливою для України, оскільки дає сильний позитивний сигнал для інвесторів.

Про те, що делегація Кабміну відвідає Вашингтон для укладення нової угоди з МВФ, напередодні заявляв і прем'єр-міністр Микола Азаров.

МВФ досяг "гарного прогресу" в обговоренні з Україною угоди stand by, заявляв глава місії МВФ в Україні Крістофер Джарвіс. "Місія мала продуктивні дискусії з представниками влади України, що стосуються напрямків економічної політики, підтримку якій міг би надати МВФ в рамках угоди stand by... Місія досягла хорошого прогресу в обговоренні цих питань, і в найближчі тижні наш діалог буде мати продовження", - сказав Джарвіс.

За його словами, МВФ радить Україні скоротити фіскальний дефіцит і дефіцит поточного рахунку, щоб закласти основи зростання економіки.

Читайте також: Для України критично важливий новий кредит МВФ, - СБ

"Основними елементами нової програми мають стати заходи, спрямовані на скорочення фіскального дефіциту та дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського та енергетичного сектору з метою створення в Україні умов для сталого економічного зростання та створення нових робочих місць", - заявляв Джарвіс.

Нагадаємо, чергова місія МВФ працювала в Україні з 27 березня по 10 квітня. Місія МВФ прибула до України на прохання влади для продовження переговорів про укладення нової угоди stand by.

Як зазначав міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, Україні необхідні кошти для рефінансування кредитів МВФ.

Читайте також: МВФ вважає, що Україні не потрібні чотири держбанки

Основними вимогами МВФ є вільне курсоутворення, а також підвищення цін на газ для населення до економічно обгрунтованого рівня. Україна вже майже два роки обходиться без фінансування з боку МВФ. У той же час багато експертів вважають, що навіть без кредитів МВФ країна зможе задовольнити свої потреби в зовнішньому фінансуванні за рахунок розміщення єврооблігацій, а також завдяки пожвавленню експорту, яке очікується у другому півріччі.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 500 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 роки. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

Читайте також: Низькі тарифи на газ все ще заважають Україні домовитися з МВФ, - Альєр

У 2011-2012 рр. траншів МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен у рамках програми stand by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи і підвищення тарифів на газ.

За даними прем'єра Азарова, Україна у 2013 р. має виплатити МВФ 6 млрд дол. боргу. В цілому, Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. за зовнішніми зобов'язаннями у 2013 р.

Читайте також: Невідомо, коли Україна отримає кредит від МВФ, - Альєр