ua en ru

Україна та Єврокомісія планують реалізувати ряд проектів у Чорноморському регіоні

Автор: RBC.UA
Україна та Європейська Комісія мають намір розвивати співробітництво в Чорноморському регіоні. Зараз вивчаються можливості реалізації спільних проектів у Чорному морі. Про це йшлося під час зустрічі прем'єр-міністра України Миколи Азарова з комісаром ЄС з питань рибальства та морських справ Марією Даманакі, повідомляє прес-служба Кабміну.

Україна та Європейська Комісія мають намір розвивати співробітництво в Чорноморському регіоні. Зараз вивчаються можливості реалізації спільних проектів у Чорному морі. Про це йшлося під час зустрічі прем'єр-міністра України Миколи Азарова (на фото) з комісаром ЄС з питань рибальства та морських справ Марією Даманакі, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Україна є морською державою, тому для нас дуже важливим є розвиток співробітництва з Європейським Союзом у Чорноморському регіоні", - наголосив Азаров та додав, що Україна готова брати участь в реалізації інтегрованої морської політики Євросоюзу. За його словами, Україна готова співпрацювати з ЄС за цілим комплексом питань: збереження рибних запасів, очистка моря, розвиток інфраструктури тощо.

"Особливо актуальною ця співпраця є зараз, коли ми приступили до розробки шельфу Чорного моря", - додав Азаров. Прем'єр підкреслив, що крім морської інфраструктури, Україна володіє достатньо розвинутою науковою базою, яка може бути цікавою для Єврокомісії.

Читайте також: Бізнес-клімат в Україні значно погіршився через діяльність податкової, митної та судової систем, - ЄБРР

За словами Азарова, Україна уважно стежить за роботою ЄС в питанні боротьби з незаконним виловом риби.

"Для нас важливо вирішити питання нотифікації Європейським Союзом сертифіката, який видається уповноваженими органами України, на здійснення риболовної діяльності. Мова не лише про експорт з митної території України продукції українського походження до ЄС, обсяг якого досить невеликий. А йдеться, насамперед, про поставку продукції, яка виловлена суднами під прапором України", - підкреслив Азаров.

Даманакі повідомила, що в ЄК вже є певні напрацьовані ідеї, які невдовзі будуть запропоновані українському уряду. "У нас є хороші ідеї у сфері риболовства, туризму, транспорту, енергетики, видобутку корисних копалин і дослідження морського дна, але нам необхідна участь України", - зазначила Даманакі.

За її словами, у короткостроковій перспективі Єврокомісія має намір напрацювати хорошу наукову базу даних щодо наявних ресурсів Чорного моря. Наукове підґрунтя потрібно і для забезпечення необхідного фінансування з боку міжнародних фінансових організацій, таких як Світовий банк.

Читайте також: ЄК буде вимагати від України компенсації за зміну тарифів в рамках СОТ

"Ми могли б реалізовувати спільний проект щодо берегового морського транспорту, або розробити програми, які стосуються боротьби із забрудненням моря. Під цей проект можна знайти хороше фінансування на міжнародному рівні, але для цього необхідно знати, що конкретно містить морська вода", - зазначила Даманакі. Вона додала, що у поточному році у планах створення карти морського дна Чорного моря шляхом проведення картографування.

Нагадаємо, Еврокомісія виділяє кошти Україні на модернізацію економіки, зокрема в сферах енергетики, транспорту.