Україна та ЄС парафували угоду про асоціацію (фото)

Україна і Євросоюз сьогодні в Брюсселі парафували угоду про асоціацію (УА) та ЗВТ. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Україна і Євросоюз сьогодні в Брюсселі парафували угоду про асоціацію (СА) і ЗВТ. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

За словами міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, в кращому разі угоду про асоціацію підпишуть через 6-12 місяців.

За словами Грищенка ефективне виконання угоди про асоціацію (УА) дозволить Україні наблизитися до повноправного членства в ЄС.

"Головний виклик, що чекає нас попереду - це імплементація СА. Враховуючи обсяг завдань, які постануть перед вступом в дію договору, ми вже сьогодні в тісній співпраці з ЄС працюємо над розробкою інституційних програм його виконання. Оскільки саме ефективне виконання договору про асоціацію дозволить в осяжному майбутньому запровадити в Україну високі європейські стандарти в життя і наблизитися в перспективі до повноправного членства в ЄС ", - сказав Грищенко.

Він також додав, що парафування УА не є подарунком і "тим, що розглядається як інструмент, який приносить вигоду тільки одній стороні". За словами міністра, даний договір після його підписання буде вигідний ЄС.

А Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров вважає, що наступним завданням України є забезпечення якнайшвидшої підготовки угоди про асоціацію з ЄС до підписання. "Сьогодні в Брюсселі відбулося парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Цей крок знаменує завершення п'ятирічної роботи переговорних команд і є важливим етапом на шляху встановлення нових договірних рамок у відносинах між Україною та ЄС. Наступне завдання - забезпечити якнайшвидшу підготовку до підписання", - сказав Азаров.

За його словами, зі свого боку "уряд України продовжить реалізацію системних перетворень, спрямованих на впровадження високих європейських стандартів у всіх сферах життя нашої держави". Прем'єр висловив щиру подяку всім учасникам переговорів, як з боку України, так і з боку ЄС за проявлений професіоналізм і націленість на досягнення конструктивних результатів.

Нагадаємо, раніше сьогодні з посиланням на джерело повідомлялося, що повноцінно провести процедуру ратифікації Україною і ЄС не вдасться. Робота над договором до сих пір не завершена, і парафовані будуть близько 170 сторінок з 1700 сторінок документа. У зв'язку з цим Україна і Євросоюз підпишуть документ, який зобов'язує завершити роботу над рештою розділами до кінця літа.

В економічній частині угоди керівники переговорних груп, Клімкін і Лайчак, завірять сьогодні тільки першу і останню сторінки, а решта буде відкрита для внесення технічних правок.

Джерела видання стверджують, що юридичні служби Євросоюзу затягують погодження документа. У неофіційних бесідах дипломати відзначають ще одну причину: Брюссель не хоче надавати української влади картину, що демонструє прогрес Києва у взаєминах з ЄС.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top