ua en ru

Україна і Бразилія розпочали розробку нового ракетоносія "Циклон-5"

Автор: RBC.UA
Україна планує спільно з Бразилією розпочати розробку ракетоносія нового покоління "Циклон-5". Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров сьогодні на зустрічі з міністром науки, технологій та інновацій Бразилії Марком Антоніо Рауппом, повідомляє прес-служба уряду.

Україна планує спільно з Бразилією розпочати розробку ракетоносія нового покоління "Циклон-5". Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров сьогодні на зустрічі з міністром науки, технологій та інновацій Бразилії Марком Антоніо Рауппом, повідомляє прес-служба уряду.

"Надзвичайно цікавою є спільна розробка ракетоносія нового покоління" Циклон-5 "і кооперація у створенні супутників і моторобудуванні, також ми готові співпрацювати із бразильською стороною зі створення спільних підприємств, які будуть випускати продукцію за українськими технологіями", - зазначив Азаров.

Також глава Кабміну нагадав, що за проектом "Циклон-4" українська сторона здійснює розробку та виготовлення наземного технологічного устаткування, яке необхідно для виконання повного комплексу робіт з ракетою-носієм на бразильському пусковому центрі Алкантара в процесі підготовки до запуску української ракети-носія "Циклон -4 ". У той же час бразильська сторона здійснює будівництво капітальних споруд і комунікацій на всіх об'єктах наземного комплексу.

"Наше співробітництво в космічній галузі в рамках програми" Циклон-4 "на пусковому центрі Алкантара вступає в завершальну стадію, тому ми хочемо звернути вашу увагу на необхідність позитивного вирішення бразильською стороною щодо фінансування будівництва об'єкту", - продовжив прем'єр. "Зі свого боку, хочу вас проінформувати, що практично завершено розробку пускового столу. І ви сьогодні зможете на власні очі побачити це обладнання", - сказав Азаров.

Раупп підкреслив, що позитивний досвід співпраці України і Бразилії у космічній галузі необхідно поширювати й на інші сфери.

Нагадаємо, в червні ц.р. Україна відправила до Бразилії першу партію обладнання для споруджуваного космодрому "Алкантара" для запусків ракет "Циклон-4". АТ "Азовмаш" (Маріуполь, Донецька обл.) здійснило поставку системи обслуговування ракети-носія: заправки її пальним та окислювачем, збору і нейтралізації технічних стоків. Це різні ємності об'ємом від 1 до 120 куб. м, елементи кріплення резервуарів, спеціальні майданчики для їх обслуговування. Все обладнання прийнято "Бінаціональної компанією "Алкантара Циклон Спейс".

Як повідомлялося, станом на кінець 2011 р. Україна інвестувала у проект "Циклон-4 - Алкантара" 100 млн дол.

Перший пуск української ракети "Циклон-4" із бразильського космодрому намічено на 2013 р. У комплекс входитимуть ракета-носій "Циклон-4" і наземний комплекс, що забезпечує проведення на космодромі робіт з підготовки та запуску РН і корисного навантаження.

Ракета-носій "Циклон-4" є поліпшеним варіантом триступеневої РН "Циклон-3" і призначена для оперативного і високоточного виведення на кругові, геостаціонарні і сонячно-синхронні орбіти космічних апаратів різного призначення з космодрому в бразильському Алькантара.

Україна та Бразилія підписали договір про довгострокове співробітництво щодо використання носія "Циклон-4" на пусковому центрі "Алкантара" 21 жовтня 2003 р. У 2006 р. для реалізації цього масштабного проекту було створено українсько-бразильське СП "Алкантара Циклон Спейс".

Будівництво стартового комплексу у Бразилії почалося у вересні 2010 р., його площа складе близько 50 га.